W pierwszych minutach minimalną przewagę miały „Niebieskie”, do siatki trafiały Natalia Stokowiec i Karolina Jasinowska. Ruch mógł prowadzić 3:1, ale Natalia Kolonko nie wykorzystała rzutu karnego, przegrywając pojedynek z Beatą Kowalczyk. To była pierwsza z wielu doskonałych interwencji bramkarki z Kobierzyc. Kilka minut później obroniła ona także drugą „siódemkę” Ruchu, wykonywaną przez Karolinę Jasinowską.

W ekipie gości wyróżniała się także Zorica Despodovska. Po jej trzech celnych rzutach i bramce Natalii Janas zespół Edyty Majdzińskiej prowadził 6:4, ale chorzowianki odrobiły straty z nawiązką. Dwiema świetnym akcjami popisała się Natalia Stokowiec, zaś Agnieszka Piotrkowska trafiła na 7:6. I znów Ruch mógł uciec na „plus dwa”, ale Kowalczyk zastopowała w sytuacji sam na sam Żanetę Lipok.

W chorzowskiej bramce dwoiła się i troiła Patrycja Chojnacka, która także miała na koncie kilka dobrych interwencji. Jednak z czasem i ona nie była w stanie zatrzymać rozkręcających się przeciwniczek. Po dwóch silnych rzutach Despodovskiej i golu Marioli Wiertelak KPR Gminy Kobierzyce odskoczyły na 12:8 w 24. minucie.

Końcówka pierwszej części należała do Ruchu. Katarzyna Wilczek znalazła sposób na Beatę Kowalczyk z rzutu karnego, Stokowiec zdobyła piątą bramkę w tej części, a jako ostatnia trafiła jej imienniczka – Natalia Kolonko. Po 30 minutach gospodynie miały do odrobienia dwa gole.

Po zmianie stron znów oglądaliśmy rewelacyjną grę obu bramkarek – Kowalczyk obroniła rzut Kolonko i dobitkę Wilczek, z kolei Chojnacka popisała się trzema efektownymi interwencjami, m.in. stopując Wiertelak. Przez pierwsze 10 minut drugiej części padły zaledwie trzy gole (1 dla Ruchu, 2 dla Kobierzyc).

Jeszcze w 47. minucie po ładnej zespołowej akcji i rzucie Stokowiec Ruch mógł mieć nadzieję na sprawienie niespodzianki. Przegrywał 16:19. Później jednak „Niebieskie” kilka razy nie upilnowały Kingi Jakubowskiej, dwa razy ze skrzydła nie pomyliła się Monika Koprowska i przewaga „Kobierek” wzrosła do 6-7 bramek. A w końcówce nawet do dziewięciu, po kolejnych golach Jakubowskiej.

Zwycięstwo w Chorzowie pozwoliło „Kobierkom” awansować na fotel lidera PGNiG Superligi Kobiet. KPR Ruch nadal czeka na pierwsze punkty w sezonie.

MVP meczu – Beata Kowalczyk (KPR Gminy Kobierzyce)
Najlepsza zawodniczka Ruchu: Natalia Stokowiec.

KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce 22:31 (11:13)