Początek był dość wyrównany, a po jednej i drugiej stronie nie brakowało błędów. W okolicach 6. minuty gospodynie uzyskały minimalną, dwupunktową przewagę (4:2), ale drużynie z Jarosławia wystarczyło kilkadziesiąt sekund aby odwrócić wynik na swoją korzyść (4:5).

W 14. minucie, choć tablica wskazywała remis (6:6), trener czarno-niebieskich Reidar Moistad poprosił o czas. Od tego momentu świetnie spisywał się kielecki duet – Magda Więckowska
i Magdalena Kędzior, który trafił do jarosławskiej bramki aż osiem razy.

Nerwowa i pełna błędów końcówka pierwszej połowy zakończyła się korzystnie dla zespołu z Kielc (15:13).

Drugą część meczu od serii celnych rzutów rozpoczęła jarosławska skrzydłowa Magda Balsam, co oprócz remisu dało drużynie z Podkarpacia pozytywny impuls. W 38. minucie podopieczne Reidara Moistada prowadziły 17:20. Balsam kontynuowała świetną grę, a wspierały ją równie dobrze dysponowane w tym spotkaniu Katarzyna Kozimur i Aleksandra Dorsz.

Na dziesięć minut przed końcową syreną, czarno-niebieskie były lepsze o pięć bramek i pewnie zmierzały do zamknięcia meczu i przywiezienia do Jarosławia kolejnych cennych punktów. Ostatecznie, spotkanie 7. serii zakończyło się wynikiem 26:31.

MVP została Magda Balsam. W drużynie gospodyń wyróżniono Magdę Więckowską.

Suzuki Korona Handball Kielce: Chojnacka, Chodakowska – M. Więckowska 9, Pękala 5, Kędzior 3, Rosińska 3, Gruszczyńska 2, Gliwińska 1, Kowalczyk 1, Jasińska 1, Grabarczyk 1, Zimnicka.

Eurobud JKS Jarosław: Kukharchyk, Durasinović – Balsam 9, Dorsz 6, Kozimur 4, Gadzina 3, Mrden 2, Zimny 2, Guziewicz 2, Strózik 1, Vukcević 1, Volovnyk 1.