Wynik spotkania otworzyła Natalia Stokowiec, jednak szybko odpowiedziała trafieniem Ważna. Po chwili na listę strzelczyń wpisała się Karolina Jasinowska. Chorzowianki miały okazję do podwyższenia na 3-1, ale rzut karny wybroniła Beata Kowalczyk. Wyrównała Ważna. Walka w tej części spotkania toczyła się punkt za punkt. Kolejny raz w bezpośrednim pojedynku na siódmym metrze okazała się bramkarka Kobierzyc, a jej koleżanki z pola dopisały na swoje konto dwa oczka.

W 16. minucie chorzowianki, za sprawą wspomnianej już wcześniej Stokowiec oraz Agnieszki Piotrkowskiej, odzyskały prowadzenie. Kobierzyczanki popełniamy sporo błędów w ataku, co skrzętnie wykorzystywały gospodynie. Mimo tego wyniki oscylował remisu. Wszystko za sprawą Kowalczyk, która świetnie spisywała się między słupkami bramki trójkolorowych. Po drugiej stronie nie mniej problemów atakującym sprawiała Patrycja Chojnacka.

Po piątym trafieniu Zoricy Despodovskiej przyjedzie wyszły na najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie (8-11 w 24′). Chwilę później wynik podwyższyła Mariola Wiertelak. Ciężar zmniejszania strat wzięła na siebie Natalia Stokowiec. O czas poprosiła Edyta Majdzińska (10-12 w 28′). Niewiele to jednak dało – na trafienie Wiertelak bramką odpowiedziała Kolonko. Na przerwę w lepszych nastrojach, bo z dwubramkową zaliczką, schodziły jednak Kobierki.

Po zmianie stron brązowe medalistki z zeszłego sezonu zaczęły od nieskutecznego ataku. Podobnie zresztą jak gospodynie. Piłkę w siatce umieściła dopiero w 33. minucie Wiertelak. Obie drużyny miały trudności z budowaniem akcji ofensywnych, często traciły tempo i płynność, a ewentualne pojedynki wygrywały bramkarki. Walka była bardzo wyrównana. Za sprawą trafienia Martyny Michalak przejezdne znów odskoczyły na cztery oczka przewagi. Niedługo potem dwie bramki dorzuciła Monika Koprowska i kobierzyczanki zwiększyły dystans do sześciu oczek. O chwilę ze swoim zespołem poprosił Marcin Księżyk. Niebieskie nie mogly złapać wiatru w żagle, a Kobierki sukcesywnie podwyższały prowadzenie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej kontrolowany sytuację na boisku i ostatecznie zwyciężyły 31-22.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek spotkania, które ufundował oficjalny partner PGNiG Superligi Kobiet, marka Lirene, otrzymały Natalia Stokowiec (KPR Ruch Chorzów) oraz Beata Kowalczyk (KPR Gminy Kobierzyce).

Dzięki zdobytym punktom brązowe medalistki z zeszłego sezonu obejmą fotel lidera PGNiG Superligi kobiet. Już w czwartek kobierzyczanki podejmą we własnej hali MKS Zagłębie Lubin. Transmisja spotkania o godz. 18 w TVP Sport.

KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce 22-31 (11-13)
Ruch: Chojnacka, Gryczewska, Bednarek – Jasinowska 4, Stokowiec 6, Lipok 1, Polańska 2, Piotrkowska 2, Jaroszewska 2, Wilczek 3, Doktorczyk, Kolonko 2.