Spotkanie rozpoczęło się od nieskutecznych akcji obu zespołów. Wynik w 3’ otworzyła Joanna Szarawaga. Bramką z rzutu karnego wyrównała Małgorzata Buklarewicz (1-1 w 4’). Dobrze z obroną rywalek radziła sobie Karolina Wicik (3-3 w 6’). Agresywna obrona zawodniczek Edyty Majdzińskiej powodowała, że lublinianki popełniały proste błędy. To pozwoliło im wyjść na prowadzenie (3-5 w 8’). Gospodynie doprowadziły do remisu, kiedy na ławkę kar odesłana została Zuzanna Ważna (5-5 w 10’).

Nieudane akcje zdarzały się także Kobierkom. To jednak one lepiej radziły sobie w ofensywie (5-6 w 14’). O czas poprosiła Monika Marzec. Rozmowa z zespołem przyniosła efekty – lublinianki zaczęły grać szybszą piłkę, a ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie doświadczone Kinga Achruk oraz Romana Roszak.

Drugą połowę nieco lepiej rozpoczęły kobierzyczanki. Najpierw piłkę w siatce umieściła Zorica Despodovska, a następnie dwie kary otrzymały lublinianki. Przewaga liczebna na boisku nie przełożyła się jednak na zmniejszenie strat (15-10 w 35’). Między słupkami dobrze spisywała się Barbara Zima, która dała się pokonać dopiero po pięciu minutach tej części spotkania (16-10 w 36’).

Edyta Majdzińska zastosowała w grze swojego zespołu manewr z dwoma obrotowymi, co dawało przewagę w ataku pozycyjnym. Błędy w tym ustawieniu wykorzystywał MKS, posyłając piłki do pustej bramki. KPR zyskał wiatr w żagle na kwadrans przed końcem meczu. Kobierki poprawiły skuteczność w ofensywie i po bramkach Pauliny Ilnickiej i Vitorii Macedo zmniejszyły dystans do trzech trafień (21-18 w 47’).

Oba zespoły mogły liczyć na pomoc swoich bramkarek – zarówno Zima, jak i Gawlik stawiały trudne warunki rzucającym. To jednak MKS lepiej wykańczał decydujące akcje i mimo ambitnej postawy przyjezdnych, nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie podopieczne Moniki Marzec wygrały 27-23.

MVP meczu wybrano Weronikę Gawlik. Najlepszą zawodniczką KPR-u wybrano Małgorzatę Buklarewicz.

Teraz rozgrywki PGNiG Superligi kobiet czeka przerwa w związku z Mistrzostwami Świata w Hiszpanii, w których udział weźmie reprezentacja Polski. Lublinianki zakończą ten rok jako liderki tabeli, Kobierki są trzecie.

MKS FunFloor Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 27-23 (15-9)

MKS: Gawlik – Masna 6, Achruk 5, Szynkaruk 4, Roszak 3, Gęga 3, Szarawaga 2, Pietras 2, Płomińska 1, Portasińska 1
kary: 10 min.

KPR: Zima 1 – Buklarewicz 4, Wiertelak 3, Despodovska 3, Kozioł 3, Macedo 3, Shupyk 2, Tomczyk 1, Janas 1, Ważna 1, Ilnicka 1. Kary: 6 min.
kary: 6 min.