Autorką pierwszej bramki w meczu była Aleksandra Sójka (Chorzów). Po dwóch niecelnych rzutach zespołu z Jarosławia, Aleksandra Zimny wykorzystała trzecią szansę (1:1). W 5. minucie celnym trafieniem popisała się Aleksandra Jaroszewska. Dwie kolejne akcje należały do Katarzyny Kozimur (2:3). Rzuty Valentiny Nestsiaruk i Sylwii Matuszczyk pozwoliły na zbudowanie większej przewagi (2:5), którą jarosławiankom udało się utrzymać do 12. minuty. Dobrą passę ekipy przyjezdnych przerwała Katarzyna Wilczek, a równie celnym rzutem popisała się Valentina Nestsiaruk. W okolicach 15. minuty gospodynie meczu wykorzystały chwilową słabość przeciwniczek i odrobiły prawie całą przewagę. Gra toczyła się punkt za punkt. Czarno-niebieskie utrzymywały jednopunktowy dystans, a sytuację zmienił rzut  przez całe boisko bramkarki Karoliny Szczurek (6:8). Przy stanie 7:8 trener Reidar Moistad poprosił o pierwszy w tym spotkaniu czas. Po krótkiej przerwie, przed szansą na wyrównanie wyniku stanęła Karolina Jasińska, ale dobrze spisująca na przestrzeni całego sezonu Karolina Szczurek wybroniła rzut. Po trafieniu Zuzanny Mikosz (7:9) swoje podopiecznie przywołał trener Marcin Księżyk. Przekazane uwagi poskutkowały, a zawodniczki KPR-u doprowadziły do remisu (10:10). W ostatnich minutach nie zabrakło emocji, co oddał również wynik pierwszej części meczu (11:12).

W drugą połowę, za sprawą rzucającej przez całe boisko Karoliny Szczurek i punktujących Julii Pietras i Aleksandry Zimny, lepiej weszły przyjezdne (11:15). Rozgrywająca gospodyń Aleksandra Sójka trafiła dwukrotnie w światło bramki, czym poderwała swój zespół do walki. W momencie, w którym chorzowianki traciły do drużyny z Podkarpacia tylko dwa punkty, przewaga znów wzrosła (17:21). Trener KPR-u poprosił o kolejną przerwę, po której jego podopiecznym znowu udało się odrobić dwie bramki (20:22). Na chwilową dekoncentrację swojego zespołu zareagowal Reidar Moistad. Końcówka spotkania należała do jego drużyny. Punktową akcją popisała się Valentina Nestsiaruk, a grą w defensywie i dwoma przechwytami piłki Katarzyna Kozimur. Zwycięstwo drużyny z Jarosławia przypieczętowała Julia Pietras (20:25).

KPR Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 20:25 (11:12)

Chorzów: K. Gryczewska, Chojnacka – Jasinowska 1, Polańska 7, Wilczek 3, Jaroszewska 3, Piotrkowska 1, Doktorczyk 1, Lipok 1, Sójka 2, Grabińska, Stokowiec 1.

Jarosław: Szczurek 2, Ciąćka – Matuszczyk 4, Mikosz 2, Nestsiaruk 6, Pietras 3, Zimny 4, Strózik, Kozimur 3, Parandii 1.

MVP: Valentina Nestsiaruk (Jarosław), Marcelina Polańska (Chorzów).