Celnym rzutem otwierającym zawody popisała się Aleksandra Zimny. Bramkę wyrównującą dla EKS-u zdobyła Vanessa Agović. Już od pierwszych minut spotkania gospodyniom trudno było wyprowadzić skuteczny atak. Wszystko za sprawą dobrej gry w defensywie jarosławskiego zespołu. Aleksandra Zimny trafiła drugi raz, choć dwa wcześniejsze ataki Olesii Parandii i Julii Pietras zostały wybronione przez Wiolettę Pająk. W 8. minucie Nikola Szczepanik wyrównała wynik (2:2). Rzut karny w wykonaniu obrotowej Sylwii Matuszczyk dał czarno-niebieskim trzecią bramkę (2:3). Po nieudanej akcji gospodyń i przechwycie Katarzyny Kozimur, Julia Pietras dopisała na konto swojego zespołu czwarty punkt. Tuż po niej, akcję Jarosławianek zwieńczył celny rzut Valentiny Nestsiaruk (2:5). W 10. minucie spotkania trener Andrzej Niewrzawa przerwał grę i poprosił o pierwszy czas. Po powrocie na boisko ekipie z Jarosławia ponownie udało się przechwycić piłkę i dzięki odegraniu Sylwii Matuszczyk do Julii Pietras przewaga urosła do czterech punktów. Przed szansą na zdobycie trzeciej bramki dla zespołu z Elbląga stanęła Aleksandra Dronzikowska, jednak próba wykonania celnego rzutu karnego nie powiodła się. W 18. minucie kolejny punkt zdobyła Valentina Nestsiaruk. Dwie minuty później, przy wyniku 4:7 o przerwę poprosił trener przyjezdnych Reidar Moistad. Czarno-niebieskie nie straciły ani na moment koncentracji. Za sprawą dwóch rzutów Sylwii Matuszczyk, jednego Aleksandry Zimny i  bramkarki Karoliny Szczurek, która efektownie przerzuciła piłkę przez całe boisko, ekipa z Jarosławia uzyskała sześciopunktową przewagę (5:11). Niezmiennie dobra gra w obronie, wysoka skuteczność w ataku i pełna kontrola meczu przełożyły się na wysokie zwycięstwo w pierwszej połowie (6:13).

Druga część spotkania rozpoczęła się od faulu w kole Julii Pietras. Elblążanki nie wykorzystały jednak szansy na zdobycie punktu po rzucie karnym. Piłka przeleciała nad poprzeczką. Gospodynie zrehabilitowały się w dwóch kolejnych akcjach. Dobrym rzutem do pustej bramki, czym przechytrzyła Karolinę Szczurek, popisała się Aliona Shupyk (8:13). Autorką czternastej bramki dla zespołu z Jarosławia została Aleksandra Zimny, a piętnastej Katarzyna Kozimur. Celnie wykonany rzut karny i udana akcja kapitan EKS-u nieco przybliżyły gospodynie do czarno-niebieskich. Jak się okazało, tylko przez chwilę, ponieważ za sprawą rzutu z dystansu Aleksandry Zimny, trafieniu ze skrzydła Julii Pietras i szybkiej kontrze Sylwii Matuszczyk przewaga ponownie wzrosła do siedmiu punktów (11:18). Elblążanki miały problemcz wyprowadzeniem skutecznej akcji, co wykorzystała także Valentina Nestsiaruk i dopisała na konto swojego zespołu dziewiętnastą bramkę (11:19). Kwadrans przed zakończeniem spotkania trener Andrzej Niewrzawa poprosił o kolejny czas dla swoich podopiecznych. Po przerwie Elblążankom udało się wyprowadzić trzy punktowe akcje (14:20). Zareagował na to Reidar Moistad i również przywołał swój zespół do siebie. Przekazanie cennych uwag przełożyło się na trzy celne rzuty: Sylwii Matuszczyk, Valentiny Nestsiaruk i Katarzyny Kozimur (16:23). Przed szansą na zdobycie 24. bramki stanęła także Martyna Żukowska. Zmyliła Wiolettę Pająk i celnym rzutem karnym wpisała się na listę strzelczyń swojego zespołu. Dobrze spisująca się w drugiej połowie meczu rozgrywająca EKS-u Joanna Waga zdobyła osiemnastą bramkę. W 58. minucie na boisku zameldowała się Zuzanna Mikosz, a jej rzut z lewej strony był ostatnim, dwudziestym szóstym trafieniem czarno-niebieskich w tym meczu. Ostatecznie, Eurobud Grupa JKS Jarosław okazał się być lepszy od EKS-u Start Elbląg o pięć trafień (21:26).

Najlepszą zawodniczką po stronie drużyny z Jarosławia została świetnie spisująca się w bramce Karolina Szczurek. W ekipie z Elbląga wyróżniono Joannę Wagę.

EKS Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 21:26 (6:13)

EKS Start Elbląg : Pająk, Markava – Waga 8, Agović 4, Shupyk 2, Cygan 2, Dronzikowska 1, Gędłek 1, Rancić 1, Szczepanik 1, Bojicić 1, Yashchuk, Choromańska.

Eurobud Grupa JKS Jarosław: Szczurek 1, Ciąćka – Zimny 6, Matuszczyk 6, Nestiaruk 5, Pietras 3, Kozimur 3, Żukowska 1, Mikosz 1, Guziewicz, Donets, Strózik, Szymborska, Parandii.