Piotrkowianki zaczęły od dwóch udanych akcji Sylwii Klonowskiej i Joanny Wagi. Zawodniczki z Jarosławia szybko zniwelowały stratę, a gra wyrównała się na tyle, że żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie prowadzenia większego niż bramka lub dwie. Pierwszą połowę meczu finalnie rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie, a przyczyniła się do tego świetnie dysponowana bramkarka – Karolina Sarnecka.

W drugiej części meczu kibice obydwu zespołów nadal mogli oglądać niezwykle wyrównany i ciekawy pojedynek, szczególnie w elemencie defensywy. Niemalże do końca trudno było wskazać zwycięzcę spotkania. W 54. minucie rzutem na kolejny już remis popisała się Magda Balsam (20:20). Końcowe sześć minut należało jednak do gospodyń. Dwa celne rzuty karne, które dały zawodniczkom z Piotrkowa Trybunalskiego bezcenną w tym momencie meczu przewagę, okazały się być kluczowe w zatrzymaniu pełnej puli punktów. Choć tuż przed ostatnim gwizdkiem w światło bramki trafiła Olivera Vukcevic, czarno-niebieskie nie odrobiły strat. Mecz zakończył się wynikiem 23:21.

MVP: Joanna Waga

Wyróżniona w Eurobud JKS Jarosław: Magda Balsam

MKS Piotrcovia – EUROBUD JKS Jarosław 23:21 (12:10)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Klonowska 3/1, Waga 5/2, Świerczek 4, Oreszczuk 3, Królikowska 1, Sobecka 1, Jureńczyk 2, Trawczyńska 2, Trbović 2, Grobelna