Wynik spotkania otworzyła Emilia Galińska i początkowo mecz toczył się bramka za bramkę (3-3 w 9’). Proste błędy kobierzyczanek pozwalały jednak rywalkom na systematyczne budowanie przewagi. Miedziowe niecelne podania zawodniczek KPR-u zamieniały na trafienia i po chwili różnica wynosiła już trzy bramki (9-6 w 17’).

Kobierki miały problem z zatrzymaniem duetu Kochaniak-Sala – Bujnovhova. To te dwie rozgrywająca najczęściej dochodziły do dogodnych sytuacji rzutowych. Po drugiej stronie dobrą zmianę dała Zuzanna Ważna, która wpisała się do meczowego protokołu trzy razy z rzędu, nieco zmniejszając przewagę gospodyń (10-9 w 20’). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do zawodniczek Bożeny Karkut, które schodziły na przerwę przy wyniku 15-11.

Po zmianie stron Zagłębie nadal dominowało na boisku (18-13 w 34’). Kobierzyczanki, głównie dzięki dobrym interwencjom Beaty Kowalczyk w bramce, mogły zbliżyć się do MKS-u. Kiedy drugi rzut karny wykorzystała Małgorzata Buklarewicz, dając swojej drużynie czwarte trafienie z rzędu, na tablicy widniał wynik 22-19.

Mistrzynie Polski zdołały opanować nerwy i zminimalizować błędy własne, dzięki czemu ostatnie minuty mogły rozegrać spokojnie. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną KPR-u 24-30.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Patricię Matieli, a nagrodę indywidualną w zespole KPR-u otrzymała Małgorzata Buklarewicz.

MKS Zagłębie Lubin zwyciężyło dwudziesty mecz w tym sezonie, pozostając jedyną niepokonaną drużyną. Kobierki są trzecie.

W niedzielę Kobierzyczanki podejmą we własnej hali HC Galiczankę Lwów, a kilka dni wcześniej zagrają o półfinał PGNiG Pucharu Polski w Koszalinie (środa, 22 marca).

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 30-24 (15-11)
MKS: Maliczkiewicz, Zima – Łabuda 3, Pankowska, Górna 3, Drabik 2, Galińska 5, Michalak 1, Bujnochova 4, Matieli 8, Milojević, Kochaniak-Sala 4