Od samego początku mecz zapowiadał się na bardzo zacięty i bardzo wyrównany. Zawodniczki z Jarosławia, mimo że wychodziły na dwubramkowe prowadzenie i miały okazję do podwyższenia wyniku nie potrafiły przypieczętować przewagi kolejnymi bramkami. Elblążanki natomiast nie weszły w mecz tak jakby chciały i również nie potrafiły z gry pokonać bramkarki gospodyń. Warto zwrócić uwagę, że dwie pierwsze bramki zdobyła dla Elbląga Nikola Szczepanik z rzutów karnych. Żeby uspokoić grę i zatrzymać serię strat w ataku w 13 minucie przy stanie 6:5 dla zespołu z Jarosławia Andrzej Niewrzawa poprosił o pierwszy czas. Niestety przez następne 5 minut EKS stracił kolejne 4 bramki zdobywając tylko jedną i w 18 minucie na tablicy widniał wynik 10:6 na niekorzyść EKSu. Na nasze szczęście od tego czasu nie pozwoliliśmy rywalkom na powiększenie przewagi i do końca pierwszej połowy zdołaliśmy zmniejszyć różnicę bramkową. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:11. Wydaje się, że jednym z kluczowych momentów tego meczu było zejście z boiska Katarzyny Kozimur, która za trzecią karę 2 minutową otrzymała czerwoną kartkę. Do tego czasu zaliczyła trzy celne rzuty i była silnym punktem zarówno w obronie jak i ataku drużyny z Jarosławia.

Nikola Szczepanik w ataku na bramkę EUROBUD JKS Jarosław (14 seria PGNiG Superligi Kobiet)

W drugiej części meczu zawodniczki z Elbląga z mozołem budowały akcje. Początek to dwie bramki Eurobudu i dwie Startu, ale od 36 minuty w końcu coś w Elblągu zagrało i przez kolejne 8 minut straciliśmy tylko jedną bramkę rzucając w tym czasie 6. Pozwoliło to drużynie Andrzeja Niewrzawy dogonić rywalki w 41 minucie i już w 44 minucie wyjść na dwubramkowe prowadzenie 17:19 po bramkach Wagi i Gędłek. Reidar Moistad poprosił o czas. Uspokojenie gry pozwoliło JKS-owi na wyrównanie i ponowne wyjście na prowadzenie w 52 minucie po bramce Aleksandry Zimny. Na szczęście dla elblążanek końcówka należała już do nich a zwycięstwo przypieczętowała, kapitan zespołu, Joanna Waga zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Elblążanki długo czekały na tą wygraną, dlatego po zakończeniu meczu widać było ogromną radość w zespole.

Najlepsze zawodniczki meczu: Joanna Waga (EKS), Aleksandra Zimny (JKS)

EUROBUD JKS Jarosław – EKS Start Elbląg 24:25 (13:11)

Start: Pająk, Kepesidou – Szczepanik 5, Waga 5, Bojcić 3, Agović 5, Rancić, Gędłek 2, Cygan, Choromańska 3, Pękala, Stapurewicz 2

JKS: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz 1, Matuszczyk 2, Mikosz, Nestsiaruk 3, Pietras 4, Zimny 9, Strózik 1, Kozimur 3, Parandii 1