Wynik starcia w Zagrzebiu otworzyła Daria Szynkaruk. Ta sama zawodniczka była też autorką trafienia na 2:1 dla MKS-u. Gospodynie zdołały wyrównać w ósmej minucie przy stanie 3:3. Dwa gole Marty Gęgi i jeden Kingi Achruk sprawiły jednak, że biało-zielone szybko wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa gry Chorwatki odzyskały kontakt, ale wciąż nie potrafiły doprowadzić do remisu.

Końcówka pierwszej połowy spotkania należała do lublinianek. W ostatnich pięciu minutach piłkę w siatce umieszczały: Dominika Więckowska, Marta Gęga, Paulina Masna i Oktawia Płomińska. Dzięki ich trafieniom przyjezdne osiągnęły prowadzenie na poziomie pięciu bramek. Nim wybrzmiała syrena jeszcze swojego czwartego gola w tym spotkaniu zdobyła zawodniczka Lokomotivy, Stela Posavec, ustalając wynik do przerwy na 14:10 dla MKS-u.

Do przerwy najskuteczniejsza wśród podopiecznych Moniki Marzec była Marta Gęga, która pokonała bramkarkę gospodyń czterokrotnie. Dwa razy mniej bramek na swoich kontach miały Szynkaruk, Masna, Płomińska, Więckowska i Achruk.

Jako pierwsza po zmianie stron do bramki trafiła Romana Roszak. Po dwóch golach Lary Buric jednak gospodynie zmniejszyły dystans do trzech trafień. Nim minęła czetrdziesta minuta jednak lublinianki znów prowadziły pięcioma bramkami. Od tego momentu zaczęły się jednak kłopoty biało-zielonych.

Gospodynie zdołały w pięć minut doprowadzić ze stanu 13:18 do remisu 18:18. Do lubelskiej bramki trafiały Josipa Mamic i Stela Posavec. Lublinianki prowadzenia już nie odzyskały. Do końca spotkania zdobyły już tylko trzy gole. Miejscowe z kolei umieściły jeszcze piłkę w siatce siedmiokrotnie. Lokomotiva Zagrzeb pokonała MKS FunFloor Perła Lublin 25:21.

Najskuteczniejsza była Stela Posevac. Piłkarka zespołu z Zagrzebia zdobyła sześć goli. Po jednej bramce mniej zaliczyły Płomińska i Gęga z lubelskiego MKS-u.

Rewanż w lubelskiej hali Globus już w sobotę 20 listopada o godzinie 16:00.

RK Lokomotiva Zagrzeb – MKS FunFloor Perła Lublin 25:21 (10:14)

Lokomotiva: Besen – Posavec 6, Petika 5, Malec 4, Mamic 4, Buric 2, Simara 2, Lisjak 1, Sedloska 1, Curic, Kalaus. Kary: 2 min. Trener: Nenad Sostaric

MKS: Razum, Gawlik – Płomińska 5, Gęga 5, Więckowska 3, Masna 3, Szynkaruk 2, Achruk 2, Roszak 1, Portasińska, Pietras. Kary: 2 min . Trener: Monika Marzec

Sędziowali: Erdoan Vitaku, Arsim Vitaku (Kosowo)

Delegat EHF: Peter Eles (Węgry)