Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne (Balsam 2x, Gadzina, Nestsiaruk – 0:4). Kielczanki po raz pierwszy trafiły w 6. minucie (Gliwińska). Przewaga uzyskana już
w początkowym fragmencie spotkania pozwoliła jarosławiankom na spokojną grę i stopniowe zwiększenie dystansu punktowego. Pomagały w tym obrony Weroniki Kordowieckiej oraz szybkie kontrataki. Pierwsza połowa, w pełni zdominowana przez zespół z Podkarpacia, zakończyła się wynikiem 11:19.

Drugą część meczu równie dobrze otworzyły zawodniczki Eurobudu JKS. Wysoką skuteczność podtrzymywała m.in. obrotowa Aleksandra Dorsz i rozgrywająca Lesia Smolinh. W walce o objęcie prowadzenia w klasyfikacji Królowej Strzelczyń nie odpuszczała także Magda Balsam.

Przewaga jarosławianek wahała się przez większość czasu pomiędzy dziesięcioma a dwunastoma bramkami. W okolicach 50. minuty przyjezdne przekroczyły granice trzydziestu rzuconych bramek. Do grona najjaśniejszych postaci dołączyła kolejna z czarno-niebieskich bramkarek – Polina Kukharchyk.

Eurobud JKS Jarosław zakończył spotkanie lepszy o 15 trafień, choć w meczowym składzie brakowało podstawowych zawodniczek. MVP: Magda Balsam.

Suzuki Korona Handball Kielce 19:34 Eurobud JKS Jarosław (11:19)

Kielce: Hibner 1, Chodakowska, Chojnacka – Pękala 2, Costa 1, Więckowska 4, Rosińska 2, Grabarczyk 2, Gliwińska 4, Jasińska 2, Kowalczyk 1, Kędzior, Zimnicka, Staszewska.

Jarosław: Kukharchyk, Kordowiecka – Mrden 3, Kozimur 1, Smolinh 5, Nestsiaruk 6, Gadzina 4, Balsam 6, Vukcevic 3, Dorsz 6, Strózik.