Od 3. minuty i rzutu Oliveiry na 1:1 rozpoczęła się prawdziwa dominacja gospodyń dwumeczu. Chwilę później było już 6:2. Bramki padały z każdej pozycji, a na listę strzelczyń wpisała się nawet bramkarka Weronika Kordowiecka. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej części przewaga czarno-niebieskich wzrosła do dziesięciu rzutów (17:7). Do 30. minuty gospodynie trafiły jeszcze pięć razy, a przyjezdne cztery. Na przerwę między połowami zespoły zeszły do szatni przy stanie 22:11.

W drugą połowę spotkania jarosławianki weszły z jeszcze większą siłą. Oprócz ofensywy świetnie spisywała się defensywa. Pomagały Weronika Kordowiecka i Polina Kukharchyk, których efektowne parady przełożyły się na wysoką, 50 procentową skuteczność w bramce. Imponująco wyglądały też skrzydła, o czym świadczy dyspozycja Wiktorii Gliwińskiej (9), Natalii Volovnyk (7) i powracającej po kontuzji Joanny Gadziny (5). Dwa ostatnie rzuty kapitan zespołu Sylwii Matuszczyk ustaliły finalny wynik meczu, choć jego zwycięzca znany był zdecydowanie wcześniej (44:21).

Ogólny rezultat dwumeczu 80:47 pokazał, że Eurobud JKS Jarosław wywiązał się z roli faworyta. Jarosławskie piłkarki ręczne awansowały do 1/8 EHF European Cup w wielkim stylu.

MVP spotkania: Valentina Nestsiaruk

Eurobud JKS Jarosław – Alavarium Love Tiles 44:21 (22:11)

Eurobud JKS Jarosław: Kucharczyk, Kordowiecka 1 – Gadzina 5, Dorsz 3, Trawczyńska 2, Matuszczyk 6, Volovnik 7, Gliwińska 9, Nestsiaruk 4, Zimny 4, Smolin 1, Kozimur 2, Strózik, Mokrzka.

Alavarium Love Tiles: Antunes 1, Moreira – Vieira 2, Silva 1, Trinidade 4, Oliveira 2, Justino 9,  L. Goncalves 2, Miranda, Goncalves, Leite, Marques, Rodrigues.