Obydwu drużynom w pierwszych akcjach towarzyszyly błędy. Zdobywczynią inaugurującej bramki była Żaneta Lipok (Chorzów), a natychmiastowo odpowiedziała Julia Pietras.

Chorzowianki, przez niemalże dziesiec minut, prowadziły jedną bramką i to drużyna z Jarosławia goniła wynik. Wraz z rozpoczęciem 11. minuty prowadzenie objęły gospodynie i wykorzystały słabszy moment KPR-u do zbudowania trzypuntkowej przewagi (7:4). Na boiskową sytuację zareagował szkoleniowiec przyjezdnych Vit Teleky, prosząc o czas dla swojego zespołu.

Przerwa wybiła z rytmu Czarno-niebieskie, które najpierw nie wykorzystały rzutu karnego,
a w kolejnych minutach straciły prawie całą przewagę. Na remis nie pozwoliła bramkarka Małgorzata Ciąćka, a od jej udanej interwencji rozpoczął się dobry fragment gry ekipy gospodyń.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Jarosławianki prowadziły 13:9, ale przewagi nie udało się utrzymać. Niebieskie nie odpuszczały ani na chwilę i w trzy minuty odrobiły prawie całą stratę. Przy stanie 13:12 trener Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry, Chorzowianki doprowadziły do remisu.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszły Czarno-niebieskie, które w niespełna trzy minuty uzyskały trzypunktową przewagę. Serię przerwała lewoskrzydłowa KPR-u – Żaneta Lipok, czym pobudziła koleżanki z drużyny do gry. Pomimo tego, to gospodynie wykorzystywały wszystkie możliwe do zdobycia punktu sytuacje i grały tak dobrze, że w 40. minucie, po rzucie Katarzyny Kozimur, prowadziły już 23:18.

Znaczna poprawa gry względem pierwszej połowy pozwoliła Jarosławiankom na zbudowanie jeszcze większej przewagi i spokojną grę do ostatniego gwizdka. Należy także wspomnieć o świetnej dyspozycji skrzydłowych – Olesii Parandii i Julii Pietras, które znacząco przyczyniły się do zwycięstwa nad Ruchem aż dziewięcioma trafieniami (35:26). Równie dobrze spisały się bramkarki – Karolina Szczurek i Małgorzata Ciąćka.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 35:26 KPR Ruch Chorzów (13:13)

Jarosław: Szczurek, Ciąćka- Guziewicz 1, Mikosz 1, Nestsiaruk 3, Pietras 10, Zimny 5, Strózik 2, Kozimur 5, Parandii 8, Donets, Matuszczyk, Żukowska.

Chorzów: Chojnacka, Gryczewska, Bednarek -Jasinowska 6, Polańska 1, Wilczek 4, Jaroszewska 1, Kolonko 4, Lipok 4, Sójka 3, Stokowiec 3, Tyszczak, Nimsz, Kiel, Grabińska, Gryczewska