Spotkanie rzutem z drugiej linii otworzyła Aleksandra Zimny. Natychmiastowo odpowiedziała Marcelina Polańska (1:1). W pierwszych minutach kibice mogli oglądać wyrównany pojedynek, szczególnie w elemencie obrony. Trafienie Karoliny Jasinowskiej z 6. minuty dało chorzowiankom punkt przewagi. Obrotowa jarosławskiego zespołu Sylwia Matuszczyk wyrównała wynik, a Martyna Żukowska odwróciła sytuację i to czarno-niebieskie objęły prowadzenie, jednak nie na długo. Gospodynie szybko odrobiły stratę (4:4). W 13. minucie drużyna z Jarosławia osiągnęła najwyższe, jak do tej pory, dwupunktowe prowadzenie (4:6). Do 18. minuty, za sprawą rosnącej skuteczności w ataku, przyjezdne były już lepsze o pięć trafień (5:10). Szkoleniowiec KPR-u Vit Teleky poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry, rzut Katarzyny Kozimur dał jarosławiankom jedenastą bramkę (5:11). W okolicach 20. minuty gra zespołu z Chorzowa poprawiła się, a piłka zdecydowanie częściej niż jeszcze kilka czy kilkanaście minut wcześniej lądowała w siatce przyjezdnych. Choć jarosławianki prowadziły czterema trafieniami (11:15), trener Reidar Moistad przerwał grę. Ostatecznie, gospodyniom nie udało się odrobić strat, a zespoły zeszły z boiska przy wyniku 14:18.

Drugą część meczu dwoma świetnymi rzutami rozpoczęła Sylwia Matuszczyk (14:20). Szybko zareagował Vit Teleky przywołując swój zespół do siebie. Po przerwie, obrotowa jarosławskiej drużyny znowu punktowała. Na listę strzelczyń po stronie ekipy z Podkarpacia wpisała się także Olesia Parandii i Martyna Żukowska (16:24). Serię przerwała Żaneta Lipok (17:24). Chorzowianki z minuty na minutę wyglądały na boisku lepiej, jednak to stały, dobry poziom gry czarno-niebieskich  decydował o utrzymującej się wysokiej przewadze. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem gospodynie traciły sześć bramek (25:31). Pomimo dobrej dyspozycji bramkarki KPR-u Patrycji Chojnackiej i waleczności zawodniczek grających w polu, zespół z Jarosławia nie pozostawił złudzeń. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:37. Najlepszą zawodniczką meczu została Sylwia Matuszczyk, autorka dwunastu bramek. Ponadto, obrotowa czarno-niebieskich przekroczyła granicę stu zdobytych goli w sezonie 2020/2021.

KPR Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 29:37 (14:18)

Chorzów: Chojnacka 2, K. Gryczewska, Bednarek – Jasinowska 5, Polańska 5, Wilczek 6, Jaroszewska 2, Kolonko 2, Doktorczyk 1, Kiel, Lipok 1, M. Gryczewska, Sójka, Grabińska, Stokowiec 5.

Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz 1, Donets, Matuszczyk 12, Mikosz 3, Nestsiaruk 5, Pietras, Zimny 4, Żukowska 5, Strózik, Kozimur 3, Parandii 4.