Spotkanie otworzyły przyjezdne i to one, choć nie bez trudu, w okolicach 5. minuty wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:5). Na liście strzelczyń zameldowały się Małgorzata Trawczyńska, Aleksandra Dorsz i Valentina Nestsiaruk. Taki stan rzeczy nie trwał długo. Gospodynie pozostawały w kontakcie i nie pozwalały rywalkom na więcej niż jednobramkowy dystans. Dobrze w ofensywie spisywały się Magdalena Nurska i Monika Łęgowska.

W 12. minucie, po trafieniu Moniki Łęgowskiej, tablica wyników pokazała remis (8:8). O czas poprosił wówczas szkoleniowiec czarno-niebieskich Reidar Moistad i to w tym momencie, jak pokazał przebieg meczu, rozpoczęła się dominacja zespołu z Podkarpacia. Po wznowieniu gry, JKS rozpoczął budowanie przewagi od nowa i Cztery minuty później, po dwóch rzutach Valentiny Nestsiaruk i jednym Lesii Smolinh, wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (8:11).

Na boiskowe wydarzenia i wyraźny spadek jakości gry swojej drużyny zareagował trener Robert Popek. Jak się okazało, przerwa lepiej zadziałała na czarno-niebieskie, które podwyższyły przewagę (8:13). Gospodyniom dopiero po ośmiu minutach udało się wyprowadzić bramkową akcję i przerwać serię (Martyna Matysek, 20. minuta).

Spokojna gra w polu, wykorzystywanie błędów przeciwnika i dobrze dysponowana w bramce Weronika Kordowiecka pozwoliły jarosławiankom zakończyć pierwszą połowę ze sporą zaliczką punktową (13:18).

Druga część meczu rozpoczęła się od rzutu Aleksandry Zimny. Odpowiedziała Oliwia Kuriata.  Choć beniaminek punktował, a udane akcje prezentowały swojej publiczności m.in. Magdalena Nurska i Malwina Hartman, JKS utrzymywał taką grę, która pozwoliła zachować wysoką przewagę już do końca spotkania. Co więcej, po stronie czarno-niebieskich nie było wyraźnej liderki. Gra rozkładała się równomiernie i niemal każda z zawodniczek, bez względu na ilość minut spędzonych na boisku, dołożyła coś od siebie.

Ostatecznie, mecz 3. serii zakończył się wynikiem 24:31, a pełną pulę z hali w Gnieźnie wywiózł czwarty zespół ubiegłego sezonu. Dla Eurobudu JKS-u są to pierwsze punkty w sezonie.

MVP: Valentina Nestsiaruk. Wyróżniono również Magdalenę Nurską.

MKS PR Urbis Gniezno: Konieczny, Hoffman – Nurska 8, Hartman 4, Łęgowska 7, Siwka 2, Widuch 1, Matysek 1, Kuriata 1, Alwin, Tanaś, Giszczyńska, Guziewicz, Kasprowiak, Kaczmarek, Chojnacka.

Eurobud JKS Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk – Zimny 6, Smolinh 4, Trawczyńska 5, Nestsiaruk 6, Gadzina 2, Volovnyk 3, Gliwińska 3, Dorsz 2, Matuszczyk, Strózik, Mokrzka, Kozimur.