Mecz rozpoczął się od popisowych obron bramkarek – Moniki Maliczkiewicz i Karoliny Szczurek. Pierwszą punktową akcję wykończyła Valentina Nestsiaruk. Gospodynie nie pozostały dłużne i odpowiedziały tak samo skutecznie.

Po równym początku, w 7. minucie, zawodniczki z Jarosławia objęły trzypunktowe prowadzenie (2:5). Niespełna trzy minuty później, Miedziowe traciły już tylko jedną bramkę. Po błędzie czarno-niebieskich, szansę wykorzystała Karolina Kochaniak i wyrównała tym samym wynik (5:5). Od tego momentu, gospodynie nie pozwalały na uzyskanie przewagi większej niż dwu lub jednopunktowa, szybko niwelowały straty i pozostawały z zespołem przyjezdnych w stałym kontakcie bramkowym.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części meczu, Lubinianki wyszły na prowadzenie (16:15). Drużyny zdołały wyprowadzić łącznie jeszcze dwie punktowe akcje i zeszły na przerwę przy stanie 17:16.

Drugą połowę spotkania, podobnie jak pierwszą, rozpoczęła obrona bramkarki, tym razem Moniki Wąż. Przez ponad trzy minuty żaden z zespołów nie punktował. Sytuację zmieniła Katarzyna Kozimur, a jarosławianki doprowadziły do remisu (17:17).

Po kilku minutach słabszej dyspozycji, zawodniczki Zagłębia (Kinga Grzyb i Adrianna Górna) zbudowały trzypunktową przewagę (21:18). Jarosławiankom trudno było zatrzymać wyraźnie rozpędzone gospodynie, które w kolejnych minutach powiększyły prowadzenie, najpierw do czterech punktów, a w 45. minucie do pięciu.

Wraz z upływem czasu sytuacja nie ulegała zmianie na korzyść drużyny z Jarosławia. Przewaga rosła (54. minuta, 32:24), a czarno-niebieskie próbowały umieścić piłkę w bramce Miedziowych, które oprócz nieustannie dobrej gry w polu mogły liczyć na swoja bramkarkę – Monikę Wąż. Dominację gospodyń w drugiej połowie potwierdził końcowy wynik spotkania (35:26).

Najlepszą zawodniczką meczu została Kinga Grzyb, zdobywczyni 11. bramek. Po stronie Jarosławia wyróżniono Sylwię Matuszczyk.

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 35:26 (17:16)

Lubin: Wąż, Maliczkiewicz, Drzemicka – Grzyb 11, Górna 7, Świerżewska 5, Galińska 3, Drabik 2, Kochaniak 2, Matieli 2, Milojević 1, Noga 1, Zawistowska 1, Hartman, Stanisławczyk.

Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 6, Kozimur 5, Zimny 4, Żukowska 4, Parandi 2, Pietras 2, Mikosz 1, Niestsiaruk 1, Donets, Guziewicz, Strózik.