Od udanej akcji rozpoczęły kielczanki (W.Gliwińska) i to one miały okazję do zbudowania przewagi już na początku spotkania. Jarosławianki, choć dobrze spisywały się w defensywie, nie wykańczały swoich akcji. To jednak wystarczyło do uspokojenia gry. W okolicach siódmej minuty, tablica wyników wskazywała remis (2:2).

W 9. minucie, rzut Joanny Gadziny dał gospodyniom nieznaczne prowadzenie. Dwie bramki dołożyła także Magda Balsam (5:3). Przyjezdne szybko odrobiły stratę pokazując tym samym, że w ostatnim meczu sezonu chcą postawić się faworytkom.

Końcówkę pierwszej połowy zdecydowanie lepiej rozegrały czarno-niebieskie. Świetną dyspozycję w bramce potwierdziła Weronika Kordowiecka, a efektownymi rzutami popisywała się skrzydłowa Magda Balsam. Finalnie, drużyny zeszły na przerwę przy stanie 16:13.

Jarosławianki kontynuowały grę sprzed kwadransa i podwyższyły prowadzenie (20:13). Dopiero w 37. minucie kielczanki oddały na bramkę celny rzut. Rozpędzone gospodynie nie zamierzały powtórzyć błędów z pierwszej połowy i robiły wszystko, aby nie dopuścić do zniwelowania przewagi. Udane wejście zaliczyła Sandra Guziewicz. Równie skuteczna była Aleksandra Dorsz, Lesia Smolinh i Magda Balsam. W 58. minucie drużyna z Jarosławia zapisała na swoim koncie bramkę nr 30.  Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 31:22.

Najlepszą zawodniczką meczu, głosami kibiców, wybrano Magdę Balsam (10 bramek).

Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk, Djurasinović – Balsam 10, Matuszczyk 5, Smolinh 5, Gadzina 4, Zimny 3, Nestsiaruk 2, Guziewicz 1, Dorsz 1, Mrden, Strózik.

Kielce: Chojnacka, Chodakowska, Hibner – Pękala 7, Więckowska 6, Kędzior 3, Pastuszka 2, Costa Pereira 2, Gliwińska 1, Jasińska 1, Zimnicka, Staszewska, Miśkiewicz, Rosińska.