W piątkowy wieczór do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechała ekipa debiutanta w PGNiG Superlidze Kobiet – MKS PR Urbis Gniezno – tym razem jednak, w ramach Pucharu Polski. Obie drużyny w tym sezonie stoczyły już dwa zacięte boje ligowe, więc kibice zgromadzeni w hali Relax z pewnością mogli oczekiwać wyrównanego starcia.

Tak też właśnie było. Choć dobrze w mecz weszły gospodynie spotkania, wypracowując dwubramkową przewagę (2:0, 4’), to przyjezdne nie chciały pozostawać im dłużne. Szybko doprowadziły do wyrównania stanu pojedynku (2:2 5’), aby już po chwili wyjść na prowadzenie (2:3, 6’). Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie odstawała wyraźnie od drugiej. Oglądać można było grę „bramka za bramkę”, która utrzymywała się do 20 minuty (10:10). Od tego momentu swoją dominację zaczęły pokazywać gnieźnieńskie „Pszczoły”, szybko odskakując swoim rywalkom na trzy bramki (10:13, 24’). Trener piotrkowianek szybko zareagował na ten stan rzeczy, biorąc czas dla swoich podopiecznych. Niestety zdało się to na nic. Gnieźnianki kontynuowały swoją bardzo dobrą grę. Radziły sobie świetnie zarówno w obronie, jak i w ataku. Poskutkowało to tym, że do szatni ekipa beniaminka schodziła z pięciobramkową przewagą, a na tablicy wyników widniało 11:16.

Jak bardzo była wyrównana druga część tego spotkania pokazuje jej początek. Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy, oba zespoły do siatki trafiały tylko trzy razy (13:17, 36’). Później pojedynek nabrał tempa. Piotrkowianki rzuciły się w pogoń za swoimi przeciwniczkami, po raz pierwszy od dłuższego czasu minimalizując swoje straty do dwóch bramek (17:19, 47’). Żółto-czarne nie chciały pozwolić na taką postać rzeczy, szybko wracając do swojej wyśmienitej dyspozycji. W szczytowym momencie wypracowały sobie aż siedmiobramkowe prowadzenie (19:26, 57’), które w końcówce pojedynku dawało im niemalże pewność zwycięstwa, a także awansu do dalszej fazy rozgrywek. Ostatecznie, po ostatnim gwizdku widniał wynik 22:26 dla ekipy beniaminka.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż gnieźnieńska drużyna w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski Kobiet wystąpi po raz pierwszy w swojej historii.

MKS PR URBIS Gniezno w następnym pojedynku pucharowy zmierzy się z EKS Start Elbląg. Data oraz godzina spotkania nie została jeszcze ustalona.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Suliga – Oreszczuk (6), Senderkiewicz (4), Świerczek (4), Sobecka (3), Radushko (2), Trbovic (1), Waga (1), Jureńczyk (1), Grobelna, Jasińska, Szczepanek, Martins Schneider.

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann (1), Cieślak – Nurska (8), Łęgowska (5), Hartman (3), Guziewicz (2), Kuriata (2), Siwka (1), Widuch (1), Kaczmarek (1), Matysek (1), Świerżewska (1), Kasprowiak, Giszczyńska, Chojnacka, Schlabs.