Po raz kolejny spotkanie świetnie zaczęła Zorica Despodovska, która po pięciu minutach rywalizacji miała na swoim koncie trzy trafienia (4-1 w 5’). Początkowo problem lubliniankom sprawiała między słupkami Beata Kowalczyk.  Przyjezdne poprawiły jednak swoją skuteczność w ataku i po bramkach Natalii Nosek wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie (5-6 w 11’). Gra obu drużyn była szybka, a wynik oscylował wokół remisu (8-8 w 17’).

Perła zyskała minimalną przewagę, kiedy na ławkę kar odesłano Zuzannę Ważną (8-10 w 19’). Kobierzyczanki miały problem z pokonaniem Mariny Razun, która pojawiła się w bramce Mistrzyń Polski. W defensywie natomiast trudność sprawiały im indywidualne akcje Aleksandry Rosiak i wspomnianej już wcześniej Natalii Nosek (10-12 w 25’).

KPR wyrównał wynik w ostatniej minucie pierwszej części spotkania – najpierw do pustej siatki, a następnie z kontry trafiła Natalia Janas (14-14 w 30’). W zasadzie równo z syreną rzut karny wykorzystała natomiast Kinga Jakubowska. Na przerwę zespoły schodziły przy rezultacie 15-14.

Po zmianie stron lublinianki wrzuciły wyższy bieg. W zaledwie pięć minut zdołały doprowadzić do wyniku 18-20. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej potrzebowały chwili, aby się odnaleźć (21-20 w 39’). Gra zrobiła się dużo agresywniejsza. Ciężar zdobywania bramek dla zespołu z Kobierzyc wzięły na siebie Jakubowska oraz Ważna, po drugiej stronie natomiast często trafiały Nosek i Anastacio.

Przez długi czas żadna drużyna nie potrafiła jednak wypracować sobie przewagi większej niż dwa trafienia. Udało się to dopiero w 48’ Kobierkom, kiedy to trzeci raz z rzędu na listę strzelczyć wpisała się kapitanka, Mariola Wiertelak (28-25 w 48’). Przyjezdne nie zamierzały jednak odpuszczać, więc kiedy zdobyły bramkę kontaktową, o czas poprosiła Edyta Majdzińska (29-28 w 52’). Mimo tego Perła zdołała wyjść na prowadzenie (29-30 w 55’).

Gospodynie zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę na trzy minuty przed końcem meczu (31-30 w 57’). MKS nie potrafił odwrócić losów spotkania i to kobierzyczanki dopisały na swoje konto trzy oczka. Mecz zakończył się wynikiem 31-30. Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrano Natalię Nosek z Lublina oraz Aleksandrę Tomczyk z Kobierzyc. Nagrody ufundował oficjalny sponsor PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

Dzięki zdobytym punktom Kobierzyczanki zwiększyły swoją przewagę nad Lublinem do dziesięciu oczek. W środę z Piotrcovią zagra Perła, w następną niedzielę Kobierki.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 31-30 (15-14)