Pierwszy punkt w sezonie 2020/2021 zdobyła dobrze znana kibicom z Jarosławia Magda Balsam, która jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy drużyny z Podkarpacia. Bramkę wyrównującą zapisała na swoim koncie występująca kilka sezonów w Lublinie, nowa zawodniczka jarosławskiej drużyny – Sylwia Matuszczyk. W pierwszej połowie meczu kibice mogli oglądać emocjonujące widowisko. Obydwa zespoły prezentowały początkowo równy poziom, dobrze radziły sobie w obronie i wykorzystywały swoje szanse w kontratakach. Moment słabości zespołu z Jarosławia skutkował przerwą, o którą poprosił trener Reidar Moistad. Po niej, Jarosławianki odrobiły straty (z 10:6 na 10:8). Kilka minut później, świetnym rzutem przez całe boisko popisała się bramkarka Karolina Szczurek, a także Olesia Doniec, która w efektowny sposób, w 22. minucie, doprowadziła do remisu (12:12). Ostatnie minuty pierwszej połowy meczu pełne były zwrotów akcji. Dwupunktowa przewaga Czarno-niebieskich została natychmiast odrobiona przez szczypiornistki z Lublina. Ostatecznie, po trzydziestu minutach spotkania, gospodynie okazały się minimalnie lepsze (18:16).

Choć drugą połowę meczu dobrze rozpoczęły Jarosławianki, a Sylwia Matuszczyk potwierdziła kolejny raz swoją świetną dyspozycję, nie udało się dotrzymać kroku wyraźnie podrażnionym zawodniczkom MKS-u. Lublinianki wykorzystały słabość gości i stopniowo zwiększały prowadzenie. Ponadto, świetnie prezentowały się w obronie i kończyły większość przechwyconych w polu piłek. Wysoką przewagę utrzymały do końca spotkania, które zakończyło się wynikiem 34:25.

Warto wspomnieć o świetnym występie Sylwii Matuszczyk, która ostatecznie rzuciła 10 bramek przy 83% skuteczności.

MKS Perła Lublin – Eurobud Grupa JKS Jarosław 34:25 (18:16).

MKS Perła Lublin: Gęga 7, Anastacio 6, Szarwaga 5, Rosiak 4, Balsam 3, Malović 2, Tatar 2, Nosek 2, Gadzina 2, Królikowska 1, Nocuń, b: Gawlik, Wdowiak.

Trener: Kim Rasmussen.

Eurobud Grupa JKS Jarosław: – Matuszczyk 10, Żukowska 6, Donets 2, Nestsiaruk 2, Kozimur 2, Szczurek 1, Szymborska 1, Pietras 1, Guziewicz, Parandij, Strózik, b: Szczurek 1, Ciąćka.

Trener: Reidar Moistad

II Trener: Monika Cholewa