Spotkanie imponująco otworzyła Aleksandra Zimny (2:0). Przyjezdne szybko odrobiły stratę (Górna, Michalak), a w piątej minucie, wykorzystując błąd JKS-u, wyszły na prowadzenie (2:3). Nerwowość w grę gospodyń wkradła się tylko na krótką chwilę. Znów dwukrotnie trafiła Aleksandra Zimny. Dwie bramki na konto JKS-u dopisała także Lesia Smolinh. W 11. minucie, przy stanie 6:3, o czas poprosiła Bożena Karkut.

Na kolejną przerwę nie trzeba było długo czekać. Niewiele ponad dwie minuty później swoje zawodniczki wezwał do siebie Michał Kubisztal. Skuteczność czarno-niebieskich wyraźnie spadła, co odzwierciedlał wynik. Choć piłkarki ręczne z Lubina również popełniały sporo błędów, w 22. minucie zdołały doprowadzić do remisu (Drabik, 9:9).

Rzut Emilii Galińskiej dał drużynie gości prowadzenie i rozpoczął tym samym fatalną dla JKS-u serię (10:13). Choć gospodynie walczyły o odzyskanie prowadzenia, a w ostatnich sekundach trafiła Katarzyna Kozimur, pierwsza połowa meczu nieco lepiej zakończyła się dla MKS-u Zagłębia Lubin (13:15).

Drugą połowę od udanej akcji rozpoczęły lubinianki, ale świetną zmianę dała Karolina Mokrzka. To między innymi za sprawą jej udanych akcji JKS był z rywalkami w stałym kontakcie do ok. 41. minuty. Wówczas to ekipa gości przejęła kontrolę nad meczem i zbudowała czterobramkową przewagę (23:27). Eurobud JKS zminimalizował stratę (25:27), ale złote medalistki ubiegłego sezonu w końcówce spotkania zagrały lepiej – utrzymały wysoką skuteczność w ataku, a nie do zatrzymania była Aneta Łabuda. To właśnie ta skrzydłowa ustaliła ostateczny wynik rywalizacji (29:33).

MVP meczu: Aleksandra Zimny

Wyróżniona po stronie Lubina: Aneta Łabuda

Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 29:33 (13:15)

Jarosław: Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 8, Mokrzka 4, Nestsiaruk 3, Dorsz 3, Smolinh 2, Volovnyk 1, Gliwińska 2, Bancilon 3, Kozimur 3, Strózik.

Kary dwuminutowe: 7

Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Galińska 5, Kochaniak-Sala 3, Bujnochova 2, Matieli 4, Górna 3, Łabuda 8, Michalak 5, Drabik 3, Milojević, Pankowska, Sustkova, Kocińska.