Nie była to łatwa przeprawa świeżo upieczonych Mistrzyń Polski. Zagłębie prowadziło przez większość spotkania, ale cały czas czuło oddech swoich rywalek.

Zagłębie w meczu z Jarosławiem musiało radzić sobie bez swojej rozgrywającej, Patrycji Matieli. Mistrzynie Polski prowadziły od początku spotkania nieznacznie, jednak JKS „trzymał” wynik. Kiedy tylko Miedziowe rzucały bramki, przyjezdne szybko odpowiadały. Lubinianki wygrywały, ale nie mogły sobie wypracować wyraźniejszej przewagi. JKS odrobił straty po kwadransie kiedy było 8:8, ale dwie kolejne bramki były autorstwa zawodniczek Zagłębia. Od wyniku 10:8 w grze Mistrzyń Polski coś się zacięło. Podopieczne Michała Kubisztala wykorzystały szanse i zdobyły cztery bramki z rzędu. Końcówka pierwszej połowy to już dominacja Miedziowych, które odrobiły straty z nawiązką. Do przerwy w hali RCS mieliśmy wynik 15:13.

Od początku drugiej połowy na parkiecie widzieliśmy podobny scenariusz, co w pierwszej części spotkania. Zagłębie prowadziło, ale maksymalnie dwubramkową różnicą. Dziesięć minut po zmianie stron Miedziowe zaczęły pokazywać swoją moc. Na pięć kolejnych bramek JKS odpowiedział tylko jedną i Mistrzynie Polski zaczęły wyraźniej prowadzić. Przyjezdne nie zamierzały się poddawać i wynik, pomimo coraz lepszej gry Zagłębia wciąż był sprawą otwartą. Po stronie JKS-u kolejne bramki rzucała Małgorzata Trawczyńska, która brylowała w ekipie gości. Ambitna postawa zespoły z Jarosławia nie wystarczyła na rozpędzone Zagłębia. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zanotowały kolejne ligowe zwycięstwo, ale Jarosław postawił poprzeczkę wysoko.

Zagłębie z Eurobud JKS Jarosław zmierzy się także w wielkim finale Orlen Pucharu Polski, 20 maja w Gnieźnie.

MVP meczu: Barbara Zima
MVP JKS: Małgorzata Trawczyńska

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 32:27 (15:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda, Pankowska, Kocińska, Grzyb 2, Górna 5, Drabik, Galińska 6, Michalak 6, Bujnochova 4, Kochaniak-Sala 7, Milojević 2.

JKS: Kukharchyk, Kubisztal – Bancilion 1, Gadzina, Dorsz 2, Trawczyńska 10, Matuszczyk 1, Volovnyk, Galwińska 3, Nestsiaruk, Mokrzka, Zimny 7, Smolinh, Strózik, Kozimur 3.