W ostatniej serii PGNiG Superligi Kobiet do hal po długiej przerwie wrócili kibice. Ci, którzy przyszli na mecz do hali Relax w Piotrkowie Trybunalskim, z pewnością nie narzekali na nudę. Oba zespoły postawiły na ofensywę. Bramki – zwłaszcza na początku meczu – padały co kilkanaście sekund.

Początkowo w tej wymianie ciosów lepszy był Ruch. Trafiały Natalia Doktorczyk, Karolina Jasinowska i Natalia Kolonko. W 5. minucie efektowną asystą popisała się Michalina Gryczewska, a Jasinowska nie dała szans bramkarce Piotrcovii. Ruch prowadził 7:3.

Ruch raz jeszcze miał czterobramkową przewagę – 12:8 po rzucie Natalii Stokowiec. Później Piotrcovia łatwo przedostawała się pod bramkę strzeżoną przez Kaję Gryczewską. W 14. minucie wyrównała Daria Szynkaruk (13:13), by za moment dać piotrkowiankom pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu.

Remis utrzymywał się do 24. minuty, gdy „Niebieskie” – w osłabieniu, za sprawą Klaudii Grabińskiej – doprowadziły do stanu 19:19. Końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrała Piotrcovia. Trzy bramki zdobyła Małgorzata Trawczyńska, dwie Victoria Macedo i po 30 minutach gospodynie miały pięć goli przewagi. Warto zwrócić uwagę na niezwykle wysoki wynik pierwszej części – 25:20.

Na początku drugiej połowy kilka razy doskonale spisała się Kaja Gryczewska. Podopieczne Vita Teleky’ego stopniowo zmniejszały dystans do Piotrcovii. Po bramce Kolonko przegrywały już tylko 24:26, a po dwóch akcjach Jasinowskiej i golu Katarzyny Wilczek w 39. minucie doprowadziły do remisu 27:27.

Później znów przeważała Piotrcovia. Ruch przez 11 minut rzucił tylko jednego gola, nic więc dziwnego, że gospodynie uciekły w tym fragmencie z 28:27 na 33:28.

Kanonada trwała do samego końca, ostatecznie Piotrcovia pokonała „Niebieskie” 40:36. 76 goli to rekord sezonu 2020/21 w PGNiG Superlidze Kobiet (poprzednio najwięcej bramek padło w kwietniowym meczu Ruch – Kobierzyce, zakończonym wynikiem 29:40).

MVP meczu – Magda Więckowska (Piotrcovia)