– Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione i pełne optymizmu. Nasza gra w europejskich pucharach wygląda naprawdę dobrze. Nie podchodzimy jednak do tego meczu jak do spotkania o wszystko. Dla nas każde starcie jest równie ważne – twierdziła przed tym meczem nasza skrzydłowa, Dagmara Nocuń.

Samo spotkanie rozpoczęliśmy od dwóch goli Joanny Szarawagi, a po pięciu minutach prowadziliśmy 4:1. Na tym etapie meczu biało-zielone były zdecydowanie lepsze, a przede wszystkim skuteczniejsze od rywalek, co potwierdziły pięcioma bramkami zaliczki w minucie dwunastej (8:3).

W drugiej części pierwszej połowy nasze zawodniczki ani na moment nie oddały inicjatywy ekipie z Turcji. Co więcej, powiększyły nawet przewagę i do szatni zeszły, wygrywając różnicą aż dziewięciu trafień! Ozdobą samej końcówki był przepiękny gol „z powietrza” Aleksandry Rosiak, której asystowała Magda Balsam.

To właśnie nasza skrzydłowa była tą, która w 36. minucie wykorzystała dogranie świetnie broniącej w tym meczu Mariny Razum, rzucając tym samym na 21:11. Moment później było już +11! Taka zaliczka pozwoliła biało-zielonym na spokojne kontrolowanie wyniku i radość z gry. Tę prezentowała m.in. Marta Gęga, która trafiając na 26:16 z rzutu karnego, najzwyczajniej w świecie przelobowała bramkarkę rywalek.

Ostatni kwadrans nic nie zmienił w grze MKS, który nadal powiększał zaliczkę. Ostatecznie zatrzymała się ona na dziewięciu bramkach i wyniku 35:26. Dzięki zwycięstwu wróciliśmy na drugie miejsce w tabeli grupy B Ligi Europejskiej. Do rozegrania został nam jeden mecz fazy grupowej, z Handball Club Lada.

MKS Perła Lublin – Kastamonu Beledyiesi GSK 35:26 (18:9)

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Gęga 7, Nocuń 6, Szarawaga 5, Anastacio 5, Rosiak 4, Nosek 3, Malović 2, Tatar 2, Balsam 1, Gadzina, Olek, Więckowska. Kary: 10 min. Trener: Kim Rasmussen.

Kastamonu: Durdu, Pandzic – Kurtović 7, Ikhneva 4, Aydin 4, Kovarova 4, Zulic 2, Kojic 2, Turkoglu 2, Yilmaz 1, Coskun, Vetkova, Sarikaya, Eriksson. Kary: 6 min. Trener: Helle Thomsen.

Sędziowali: Ruslan Loshak, Artem Shajbakov (Ukraina).