Obie ekipy zaczęły od agresywnej obrony. W 4’ minucie odesłana na ławkę kar została Patricia Matieli, jednak w kolejnej akcji siły wyrównały się, bo wykluczenie otrzymała także Zuzanna Ważna. Wynik oscylował wokół remisu (3-3 w 7’). Szybko drugą karę dostała Ważna (8’). Kobierki wyszły na pierwsze prowadzenie w za sprawą trafienia Andjeli Ivanović (5-4 w 11’). To dało sygnał do ataku gospodyniom, które zdobyły sześć bramek z rzędu (11-5 w 19’). Zawodniczki Bożeny Karkut powoli odnajdowały się na parkiecie i powoli zmniejszały straty (13-10 w 27’). Na przerwę w lepszej sytuacji schodziły jednak kobierzyczanki, które prowadziły 14-11.

Po zmianie stron lepiej zaczęły Miedziowe. Zawodniczki Bożeny Karkut szybko zniwelowały straty. Bramkę wyrównującą zdobyła Daria Zawistowska (14-14 w 35’). Kobierzyczanki uszczelniły jednak swoją defensywę, a kilka świetnych interwencji zanotowała Beata Kowalczyk. To pozwoliło im na odzyskanie prowadzenia (17-14 w 39’). Przyjezdne nie chciały odpuszczać. Ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie wspomniana wcześniej Zawistowska i Patrycja Świerżewska. (19-18 w 45’). MKS długo budował swoje akcje, szukając pewnych sytuacji rzutowych. Po drugiej stronie kilkukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Karolina Wicik. Kobierki straciły w końcówce spotkania pięć bramek z rzędu i nie zdołały już odrobić strat. Ostatecznie Zagłębie wygrało 28-24 i awansowało do półfinału.

Losowanie par półfinałowych odbędzie się w czwartek o godz. 12 na profilu facebookowym Handball Polska.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 24-28 (14-11)