Zagłębie się nie zatrzymuje. Tym razem mistrzynie Polski pokonały na własnym parkiecie Start Elbląg 32:25 (15:12) i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dość wyrównanej gry. Chociaż to Zagłębie było częściej na prowadzeniu, przyjezdne nie odpuszczały. Start Na początku wygrywał 3:1, chwilę później było 4:3 dla Miedzowych, które przez kolejne minuty prowadziły z rywalkami, ale nie potrafiły odskoczyć na kilka bramek. Udało się to w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy to lubinianki poprawiły obronę i skuteczność w ataku, dzięki czemu do przerwy było 15:12.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga mistrzyń Polski. Zagłębie od początku drugiej połowy zdominowało rywalki i szybko powiększało swoją przewagę z pierwszej połowy. Kolejny mecz lubinianki nie tylko grały dobrze w obronie, ale też skutecznie w ataku, gdzie większość zawodniczek miało 100-procentową skuteczność. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały we własnej hali pewnie siedmioma trafieniami.

MVP meczu: Daria Zawistowska (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 32:25 (15:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Waż – Łabuda 3, Grzyb 4, Hartman, Górna 2, Miłek, Drabik 1, Galińska 6, Zawistowska 5, Kochaniak-Sala 4, Matieli 4, Noga, Milojević 3.

Start: Pająk- Kostuch 3, Choromańska 1, Dworniczuk 4, Peplińska, Owczarek 2, Wołoszyk 4, Cygan 9, Głębocka 1, Hypka, Kopańska 1, Stapurewicz, Żarnoch.