Tym samym przed pierwszym meczem w lubelskiej hali Globus biało-zielone mają na swoim koncie dwie wyjazdowe wiktorie. Starcie z EUROBUD JKS-em Jarosław zakończyło się zdecydowaną wygraną lublinianek 35:24.

Wynik w trzeciej minucie otworzyła lubelska obrotowa rodem z Czarnogóry, Andrijana Tatar. Szybko wyrównała Lesia Smolinh. Ta sama zawodniczka chwilę później dała jarosławiankom prowadzenie. W szóstej minucie jednak lublinianki już zwyciężały dzięki kolejnej bramce Tatar i trafieniu Romany Roszak. Prowadzenia nie oddały do końca spotkania.

Nim minęła dziesiąta minuta popularna „Adri” umieściła piłkę w siatce po raz kolejny, dwa gole dołożyła Marta Gęga i podopieczne Moniki Marzec prowadziły 6:3. Po kwadransie ta przewaga stopniała do zaledwie jednego trafienia. W 18. minucie zaś gospodynie wyrównały, a lubelska trenerka poprosiła o czas.

Tuż po wznowieniu gry kolejny raz celnym rzutem popisała się Tatar. Szczypiornistki z Jarosławia otrzymały natomiast dwie kolejne kary. Ich rywalki jednak nie wykorzystały gry w przewadze. W 25. minucie wciąż prowadziły tylko jedną bramką.

Do przerwy szczypiornistki MKS-u zdołały powiększyć dystans. Kolejne trafienia na swoje konta zapisały: Andrijana Tatar, Romana Roszak i Daria Szynkaruk. Przeciwniczki zdołały odpowiedzieć jedynie golem z rzutu karnego, wykonywanego przez Magdę Balsam oraz bramką autorstwa Velentiny Nestsiaruk. Po pierwszej części spotkania 22-krotne mistrzynie Polski wygrywały 15:11. Najskuteczniejsza w szeregach gości była Tatar, która w pierwszych 30. minutach wpisała się na listę strzelczyń sześciokrotnie.

Po zmianie stron lublinianki ruszyły do ataku. Marta Gęga, Daria Szynkaruk i Kinga Achruk zdobyły trzy kolejne bramki, dzięki czemu MKS prowadził już 18:11. Siedmiobramkowa przewaga utrzymywała się do 42. minuty, gdy gola na 23:15 zdobyła Gęga. Tym razem to Reidar Moistad poprosił o czas. Instrukcje trenera gospodyniom nie pomogły, bo tuż po wznowieniu gry szóste trafienie w tym meczu zaliczyła Roszak.

Ostatni kwadrans rozpoczął się od celnego rzutu karnego w wykonaniu Balsam. Chwilę później po drugiej stronie parkietu szansę na bramkę z siedmiu metrów miała Gęga, lecz jej nie wykorzystała. Biało-zielone długo jednak nie czekały na kolejną bramkę, bo w 47. minucie piątego gola zdobyła Szynkaruk. Dwie minuty później nasze szczypiornistki prowadziły już dziesięcioma trafieniami.

Podopieczne Moniki Marzec utrzymały wysoką przewagę do końca meczu. Tuż przed syreną końcową wynik meczu na 35:24 dla MKS-u ustaliła Edyta Byzdra. Trafienie dające lubelskiej drużynie jedenastobramkowe prowadzenie było pierwszym ligowym golem młodej zawodniczki. Najskuteczniejsza w szeregach zespołu gości była Romana Roszak z dziewięcioma golami na koncie. Dwie bramki mniej zaliczyła była zawodniczka MKS-u, a obecnie skrzydłowa zespołu z Jarosławia, Magda Balsam.

EUROBUD JKS Jarosław – MKS FunFloor Perła Lublin 24:35 (11:15)

EUROBUD JKS: Djurasinovic, Kukharchyk – Balsam 7, Kozimur 4, Nestsiaruk 3, Smolinh 3, Dorsz 2,  Matuszczyk 2, Gadzina 2, Vukcevic 1. Kary: 10 min. Trener: Reidar Moistad

MKS FunFloor Perła: Gawlik, Wdowiak, Razum – Roszak 9, Tatar 7, Gęga 6, Achruk 6, Szynkaruk 5, Anastacio 1, Byzdra 1. Kary: 8 min. Trener: Monika Marzec