Wynik spotkania otworzyła Barbara Choromańska. Później do głosu doszły jednak przyjezdne (2-2 w 6’). Kobierzyczanki, dzięki dobrze funkcjonującej obronie, mogły wyprowadzać szybkie ataki. Kiedy piłkę w siatce po kontrze umieściła Mariola Wiertelak, jej drużyna wyszła na dwubramkowe prowadzenie (2-4 w 10’). O czas poprosił szkoleniowiec Startu, Andrzej Niewrzawa. Chwila rozmowy pozwoliła jego zespołowi uspokoić grę w ofensywie ( 5-7 w 19’).

Elblążanki doprowadziły do remisu na niespełna pięć minut przed końcem pierwszej połowy (10-10 w 26’). Ostatnie słowo należało jednak do zawodniczek Edyty Majdzińskiej, które schodziły na przerwę z dwoma bramkami przewagi.

Po zmianie stron lepiej zaczął KPR (11-15 w 33’). Niewiele czasu potrzeba było gospodyniom, aby zniwelować straty. Bramkę kontaktową zdobyła Paulina Stapurewicz i spotkanie rozpoczęło się w zasadzie od początku (14-15 w 37’). Żaden z zespołów nie dominował, a walka była wyrównana. To jednak Start gonił wynik (19-21 w 46’).

EKS ponownie złapał kontakt w 52’ (23-24). Wówczas przyjezdne podkręciły tempo i dopisały na swoje konto cenne trafienia. Kilka skutecznych interwencji zanotowała Beata Kowalczyk, a w ataku uaktywniła się Zorica Despodovska (24-27 w 57’). Kobierki utrzymały przewagę do końca i to one cieszyły się ze zwycięstwa 28-25.

Najlepszymi zawodniczkami dzisiejszego spotkania zostały Vanesa Agović oraz Mariola Wiertelak. Nagrody dla wyróżniających się zawodniczek ufundował oficjalny sponsor PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

KPR ma tyle samo punktów, co bezpośredni rywal do srebrnego medalu, MKS Perła Lublin. Na zakończenie sezonu Kobierki podejmą we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin. Podczas ostatniego meczu na trubunach kobierzyckiej hali zasiądą kibice. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 30 maja, godz. 17:15.

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 25-28 (11-13)