Mecz rozpoczął się od udanej interwencji Moniki Maliczkiewicz i szybkiej bramki Patrycji Matieli. W czwartej minucie było już 4:0, a w głównej roli znów wystąpiła bramka Zagłębia oraz skrzydłowa Adrianna Górna, która zaliczyła trzy szybkie trafienia – jedno z karnego i dwa po kontrach. Już wtedy czas dla swojej drużyny wziął Reidar Moistad, a chwilę później wynik po stronie przyjezdnych otworzyła Katarzyna Kozimur- wyróżniająca się zawodniczką Jarosławia. Miedziowe wciąż jednak dyktowały warunki gry, a bramkę gości co z drugiej linii bombardowała Patrycja Świerżewska, która w pierwszej połowie na listę strzelców wpisała się aż sześć razy i obok Moniki Maliczkiewicz i Adrianny Górnej była główną aktorką pewnego prowadzenia do przerwy.

Od początku drugiej połowy lubinianki powiększały swoją przewagę. Zagłębie z minuty na minutę się rozpędzało i nie pozwalało rywalkom złapać oddechu. Miedziowe grały skutecznie i efektownie, a dwanaście minut przed końcem spotkania prowadziły już różnicą dziesięciu bramek – 28:18 i było po meczu. W końcówce sztab szkoleniowy Zagłębia dał pograć zmienniczkom, a po raz kolejny dobrze na skrzydle zaprezentowała się Kinga Stanisławczyk.

– Był to dla nas trudny mecz. Zagłębie jak zawsze postawiło trudne warunki. Gratulujemy wygraną. My chciałyśmy przećwiczyć dziś kilka zagrywek, które przydadzą nam się w dalszej części rozgrywek. Dziś na pewno możemy mieć pretensje do naszej gry obronnej i ten element będziemy musiały na pewno poprawić – mówiła po meczu Valentina Nestsiaruk.

Najlepszą zawodniczką meczu została Patrycja Świeżewska – Spodziewałyśmy się trudnego spotkania, wiedziałyśmy, że będzie to zupełnie inny mecz niż ten wyjazdowy z Jarosławiu. JKS zagrał dużo lepiej niż u siebie, postawił nam mocne warunki. My byłyśmy dziś skuteczne z każdej pozycji i to zadecydowało o naszej wygranej – skomentowała rozgrywająca Zagłębia.

MVP meczu: Patrycja Świerżewska (Zagłębie)
MVP JKS: Katarzyna Kozimur

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 32:24 (18:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 3, Grzyb 5, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 6, Drabik 5, Galińska, Zawistowska, Kochaniak 2, Matieli 2, Noga 1, Belmas 1, Świerżewska 7, Milojević.

JKS Eurobud: Szczurek – Guziewicz 1, Mikosz 2, Ciąćka, Nestsiaruk 3, Pietras 2, Zimny 6, Strózik 2, Kozimur 7, Parandii 1.