Pierwszy mecz w tym sezonie z KPR Ruchem Chorzów zakończył się zwycięstwem elblążanek na wyjeździe 32:27. Mimo, że wynik wskazywać mógłby na łatwe zwycięstwo mecz do łatwych nie należał. Należy przypomnieć pierwszą połowę ostatniego meczu, w której prowadzenie zmieniało się przez całe 30 minut. Dopiero początek drugiej części pozwolił drużynie Startu odskoczyć na kilka bramek. Czy drużyna z Elbląga jest w stanie powtórzyć wynik z meczu z Chorzowa. Ostatnio podopiecznym trenera Romana Monta nie wiedzie się najlepiej. W grudniu drużyną odnotowała trzy porażki z Lublinem, Lubinem i niespodziewana jednobramkowa przegrana z Gnieznem.

Roman MontNie wiem, czy uda się powtórzyć wynik z pierwszej rundy w Chorzowie. Ruch mimo tego, że jeszcze nie zdobył punktów, w każdym meczu długimi fragmentami jest równorzędnym zespołem dla każdego przeciwnika. Nam też w Chorzowie nie grało się łatwo.

Jeżeli spojrzeć na wyniki chorzowianek, większość meczów przegrywają kilkoma bramkami, ale zdarzają się też takie mecze jak z EUROBUD JKS Jarosław, gdzie do samego końca mecz był bardzo zacięty. Mec z Kobierzycami również do 45 minuty bardzo zacięty dopiero w ostatnich minutach podopieczne Edyty Majdzińskiej podążały, że nieprzypadkowo są medalistkami mistrzostw Polski.

Roman MontTrudno powiedzieć czy forma chorzowianek rośnie. Nie wiem, czy rośnie, na pewno jest to przeciwnik grający „śląską” piłkę ręczną, czyli długo konsekwentnie w ataku i solidnie w obronie. Oczywiście, że spodziewamy się, że Ruch postawi trudne warunki. Przecież nie ma nic już do stracenia i będzie na pewno walczył o każdy fragment boiska. To co jest silną stroną naszych najbliższych przeciwniczek to już wcześniej o tym mówiłem, konsekwentna gra, przez co ciężko wyprowadzać kontry. Bardzo dobra obrotowa. Dobra gra w obronie. Przygotowania do meczu z Ruchem idą dobrze chociaż, walczymy z czasem, żeby móc zagrać w tym meczu w pełnym składzie.

W meczu najprawdopodobniej od pierwszych minut zobaczymy Paulinę Kopańską, która wraca po przerwie spowodowanej operacją. W tym sezonie nie dane było jej zagrać żadnego meczu, dlatego będzie to dla niej bardzo ekscytujące. Trener Roman Mont liczy na Paulinę, że będzie wzmocnieniem rozegrania w kolejnych meczach.

Paulina KopańskaBardzo cieszę się, że już wracam na parkiety Superligi. Nie mogę doczekać się, aż zagram pierwszy mecz w tym sezonie, bardzo mi tego brakowało.

Mecz rozgrywamy na starej hali, na której elblążanki grały, kiedy zdobywały medale mistrzostw Polski. Hala przy ul. Kościuszki zawsze była dla nas gościnna i na to liczymy również jutro. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie. Czekamy na Was na hali.

EKS Sart Elbląg – KPR Ruch Chorzów 07.01.2023 r. (sobota) godz.18:00.

Transmisję ze spotkania na żywo poprowadzi platforma EMOCJE.TV.

Bilety na mecz dostępne są na platformie ABilet.pl oraz w kasach na hali na godzinę przed meczem.

Zapraszamy do kibicowania na halę MOS przy ul. Kościuszki 77A w Elblągu.