Koszalin to wyjątkowo trudny teren – nie tylko dla Ruchu, który nie wygrał na Pomorzu Zachodnim od wielu lat. „Niebieskie” po cichu liczyły na przełamanie, ale w niedzielę do niego nie doszło. W meczu 17. serii PGNiG Superligi Kobiet Młyny Stoisław pokonały zespół z Chorzowa 35:24.

W Ruchu nie zobaczyliśmy kontuzjowanych: Klaudii Grabińskiej oraz bohaterki poprzedniego meczu ze Startem Elbląg Natalii Stokowiec  (na prawym skrzydle zastąpiła ją Aleksandra Sójka).

Początkowo chorzowianki toczyły równorzędny bój z gospodyniami, aktywna w pierwszych minutach była Natalia Kolonko. Po jej rzucie Ruch prowadził 4:3 (5. minuta), a po kolejnym golu rozgrywającej remisował 5:5 (9. minuta).

Problemem przyjezdnych w pierwszej połowie były dwuminutowe kary. Podopieczne Vita Teleky’ego aż pięciokrotnie „zarabiały” dwie minuty. W końcówce tej części praktycznie co chwilę grały w osłabieniu. Koszalin skrzętnie to wykorzystał. Jeszcze w 19. minucie było tylko 11:10 dla drużyny Waldemara Szafulskiego, ale później przewaga Młynów Stoisław szybko rosła (14:10, 17:11). Tuż przed przerwą wynik skorygowała Karolina Jasinowska,

„Niebieskie” miały do odrobienia pięć goli, ale pojawiło się światełko w tunelu. Oto bowiem w końcówce pierwszej połowy doszło do niecodziennej sytuacji – sędziowie w krótkim odstępie czasu odesłali na dwie minuty aż… cztery zawodniczki z Koszalina. Drugą odsłonę Młyny Stoisław rozpoczynały więc w zaledwie trzyosobowym składzie. To była duża szansa dla Ruchu, ale zdołał on zdobyć w tym fragmencie tylko jedną bramkę (po rzucie Katarzyny Wilczek). Miejscowe przetrwały trudny moment.

Później chorzowianki zmniejszyły różnicę do czterech goli. Tak było po golu Kolonko w 37. minucie (19:15), taka różnica utrzymywała się przez dziesięć minut (25:21, po bramce Agnieszki Piotrkowskiej).

Końcówka należała go Koszalina, który mocno odskoczył Ruchowi. W bramce znakomicie spisywała się Natalia Filończuk, wybrana najbardziej wartościową zawodniczką meczu. Dobrą zmianę dała Gabriela Haric, autorka czterech trafień. Wynik – na 35:24 – ustaliła w ostatniej minucie Paula Mazurek.

Najlepszą piłkarką Ruchu wybrano Karolinę Jasinowską, która zdobyła siedem bramek. Z takim samym dorobkiem mecz zakończyła Kolonko.

W następnej serii „Niebieskie” zmierzą się na wyjeździe z Eurobudem JKS Jarosław. Mecz rozegrany zostanie w piątek, 5 marca, o godz. 18.

Młyny Stoisław Koszalin – KPR Ruch Chorzów 35:24 (17:12)