Spotkanie rozpoczęło się dla kobierzyczanek co najmniej niepokojąco. Proste błędy sprawiły, że błyskawicznie na prowadzenie 4-0 w 6’. KPR miał problem ze skutecznością w ataku, podobnie jak w półfinale ORLEN Pucharu Polski kilka piłek odbiła Palina Kukharchyk. Gospodynie wykorzystywały takie sytuacje i pierwszą bramkę straciły dopiero po siedmiu minutach gry, kiedy to trafiła Małgorzata Buklarewicz.

Niewiele potrzeba było jednak zawodniczkom spod Wrocławia, aby wrócić do gry – poprawiona szczelność defensywy pozwoliła im na odrobienie strat, a bramkę kontaktową zdobyła Aleksandra Tomczyk (5-4 w 11’). Trenerka Edyta Majdzińska zdecydowała się wprowadzenie do pola siódmej szczypiornistki. Przez chwilę przynosiło to efekty, bowiem Kobierki doprowadziły do remisu (10-10 w 25’). Końcówkę minimalnie lepiej rozegrały jednak jarosławianki, a bramka zdobyta w zasadzie równo z końcową syreną przez Karolinę Mokrzką ustawiła wynik pierwszej połowy na 14-12.

Po zmianie stron Kobierzyczanki wrzuciły wyższy bieg i ponownie odrobiły straty, ale tym razem z nawiązką (16-17 w 38’). Spory w tym udział miała Vitoria Macedo, która po trzech kwadransach miała na swoim koncie osiem bramek. Coraz lepiej między słupkami spisywała się również Beata Kowalczyk (20-25 w 49’).

Podopieczne Michała Kubisztala nie były w stanie odpowiadać na serie trafień rywalek i z minuty na minutę coraz bardziej oddalały się od zwycięstwa (22-25 w 52’). Cztery zdobyte bramki z rzędu przez KPR zapewnił mu wygarną 29-22 i pozostanie w walce o wicemistrzostwo kraju.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Valentinę Nestsiaruk, a nagrodę indywidualną w drużynie przeciwnej otrzymała Vitoria Macedo.

W sobotę Kobierki zagrają o wicemistrzostwo Polski – do Kobierzyc przyjeżdża MKS FunFloor Lublin. Oba zespoły dzielą obecnie dwa punkty, a więc podopieczne Edyty Majdzińskiej muszą wygrać w regulaminowym czasie gry, aby zdobyć srebrny medal.

EUROBUD JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 22-29 (14-12)
JKS: Kukharchyk, Kubisztal – Mokrzka 1, Kozimur 1, Smolinh 1, Trawczyńska 7, Bancilon , Nestsiaruk 7, Volovnyk, Gliwińska 2, Dorsz 1, Strózik, Matuszczyk 2.