Chorzowianki po trzech porażkach na starcie sezonu walczyły o przełamanie. Rozpoczęły odważnie, objęły prowadzenie 2:0 (bramki Michaliny Gryczewskiej i Natalii Doktorczyk). Kilka udanych interwencji zanotowała bramkarka „Niebieskich” Monika Ciesiółka, ale później piotrkowianki zaczęły wykorzystywać luki w obronie Ruchu. Po trafieniu byłej zawodniczki chorzowskiego zespołu Magdaleny Drażyk było 2:4.

Podopieczne Walentyna Wakuły odpowiedziały błyskawicznie. W 9. minucie Darię Opelt pokonały: Natalia Stokowiec i jej imienniczka Doktorczyk. Ruch doprowadził do remisu, by… przespać kolejne minuty.

„Niebieskie” nie potrafiły znaleźć recepty na Silvię Polaskovą, która trzykrotnie wpisała się na listę strzelczyń, a po bramkach Joanny Wagi i Tauani Martins Schneider przewaga piotrkowianek wzrosła do pięciu trafień (5:10), mimo kary dla Aleksandry Oreszczuk.

Ruch zabrał się do odrabiania strat i przyniosło to efekty. Dwa razy Darię Opelt zaskoczyła Stokowiec, poprawiły Karolina Jasinowska i Natalia Kolonko. W 23. minucie było już tylko „minus dwa” z perspektywy chorzowianek (10:12).

Wówczas jednak bardzo udany fragment zanotowała inna ekschorzowianka – Żaneta Senderkiewicz, która zdobyła trzy bramki. Po celnym rzucie Tatjany Trbović Piotrcovia odskoczyła na pięć bramek, ale ostatnią akcję w tej części dobrze rozegrały „Niebieskie”. Piłka powędrowała na lewe skrzydło do Doktorczyk, a ta ustaliła wynik na 14:18.

Pierwsze minuty po przerwie to popis Piotrcovii. Dwa razy piłkę w siatce lokowała Patrycja Królikowska, a później Ciesiółkę pokonała Martins Schneider. Przewaga drużyny Krzysztofa Przybylskiego wzrosła do siedmiu bramek (14:21).

W Ruchu pierwszą, a w zasadzie jedyną opcją w ataku była po przerwie Polańska. Rozgrywająca gospodyń często decydowała się na rzut i zwykle się nie myliła. Po przerwie zdobyła aż osiem bramek (łącznie dziesięć). W 42. minucie po jednej z jej udanych akcji Ruch zredukował dystans do czterech trafień (21:25), ale Piotrcovia kontrolowała sytuację. Kilka razy powtarzał się następujący scenariusz: gol Polańskiej i szybka odpowiedź przyjezdnych.

Od 48. minuty przewaga Piotrcovii zaczęła rosnąć, gdyż Ruch prawie przez 10 minut nie zdołał zdobyć bramki z gry (w tym czasie trafiła tylko Kolonko, z karnego). Najwyżej piotrkowianki prowadziły w 55. minucie, różnicą dziewięciu goli (25:34). W końcówce „Niebieskie” nieco podgoniły wynik, ostatecznie ulegając zespołowi Krzysztofa Przybylskiego 28:35.