Strzelanie w dzisiejszym spotkaniu rozpoczęły przyjezdne. Kochaniak – Sala popisała się dwoma celnymi trafieniami z rzędu. Pierwszy punkt dla Ruchu zdobyła natomiast Paula Masiuda. Miedziowe szybko odjechały gospodyniom na 1:5. Niebieskie zabrały się jednak za odrabianie strat, dwie udane próby zaliczyła Doktorczyk, a po jednym punkcie dołożyły Polańska, Stokowiec, Kolonko i Bury. W efekcie w 12. minucie na tablic pojawił się wynik 7:9.

Później coś zaburzyło grę KPR-u. Zareagować postanowił Ivo Vavra prosząc o czas, ale rozmowa na niewiele się zdała. Zagłębie trafiło do siatki chorzowianek sześciokrotnie przy zaledwie jednej odpowiedzi ze strony Ruchu. W późniejszym etapie dobry fragment gry zaliczyła Karolina Jasinowska, która trzy razy pokonała bramkarkę rywalek. Jeżeli o tych mowa, to w 26. minucie Monika Wąż zameldowała się na parkiecie celem obrony rzutu karnego i rewelacyjnie wywiązała się z tego zadania. Niebieskie posypały się w końcówce i w efekcie proste błędy doprowadziły do tego, że lubinianki zaaplikowały im cztery trafienia do szatni. Zespoły udały się na przerwę przy stanie 13:24.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bardzo dobrych interwencji Maliczkiewicz. Niestety Niebieskie nie były w stanie doprowadzić do zwrotu akcji w tym meczu. Najbardziej obrazuje to fakt, że do 50. minuty tylko pięć razy trafiły do siatki podczas gdy Zagłębie zrobiło to dwunastokrotnie. Fenomenalne spotkanie rozegrała Karolina Kochaniak – Sala, która zdobyła dla Miedziowych aż czternaście punktów. Obraz gry nie uległ zmianie do ostatnich minuty. Gospodynie musiały się pogodzić z wysoką porażką 25:44.

KPR Ruch Chorzów – MKS Zagłębie Lubin 24:44 (13:24)

Kary: Ruch – 16 minut, Zagłębie – 8 minut

KPR Ruch Chorzów: Gryczewska K., Knapik – Jasinowska 3, Polańska 2, Masiuda 4, Bury 1, Iwanowicz, Kolonko 1, Doktorczyk 5, Wiśniewska 2, Kiel 3, Gryczewska M. 1, Bondarenko 1, Miłek, Stokowiec 1, Masalova, trener: Ivo Vavra

MKS Zagłębie Lubin: Wąż, Zima, Maliczkiewicz – Łabuda 3, Pankowska, Kocińska 1, Sustkova, Górna 7, Galińska 8, Michalak 4, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 14, Matieli 4, Milojević 1, trener: Bożena Karkut