Tempo meczu od pierwszych minut było niezwykle szybkie. Minimalnie lepiej rozpoczęły jarosławianki (0:1, Balsam), ale gospodynie odnalazły swoją grę i z pomocą bramkarki Weroniki Gawlik stopniowo budowały przewagę. Celnie trafiały przede wszystkim Paulina Masna, Kinga Achruk i Marta Gęga. W końcówce pierwszej połowy dwie bramki dołożyła Julia Pietras, a jedną powracająca po kontuzji Joanna Szarawaga. Po stronie czarno-niebieskich najlepiej wypadły Magda Balsam i Valentina Nestsiaruk. Finalnie, drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 16:10 na korzyść gospodyń.

Zdecydowanie lepiej w drugą połowę weszły Lubinianki, które w 35. minucie prowadziły już 21:13. Pomimo znaczącej przewagi, świetną serię czterech rzutów zanotowała Aleksandra Zimny, która w tej części spotkania była zdecydowanie najjaśniejszą postacią po stronie JKS-u. Pomimo tego, zawodniczki MKS-u ani na chwilę nie były zagrożone. Nadal wyróżniała się Paulina Masna, a w ostatnich minutach meczu swoje szanse wykorzystały Julia Zagrajek i Edyta Byzdra.

Spotkanie 9. serii PGNiG Superligi Kobiet zakończyło się triumfem lubelskiej Perły (34:21). Najlepszą zawodniczką spotkania została Paulina Masna.

MKS FunFloor Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 34:21 (16:10)

Lublin: Gawlik, Razum, Wdowiak – Masna 8, Achruk 5, Szynkaruk 3, Gęga 3, Roszak 3, Szarawaga 3, Płomińska 2, Więckowska 2, Pietras 2, Byzdra 2, Zagrajek 1. Kary: 6 min. Trener: Monika Marzec

Jarosław: Durasinovic, Kukharchyk – Zimny 9, Balsam 4, Nestsiaruk 3, Dorsz 2, Smolinh 1, Vukcevic 1, Kozimur 1. Kary: 12 min. Trener: Reidar Moistad