Spotkanie otworzyły jarosławianki (Małgorzata Trawczyńska). Jak się okazało, do niemal dziesiątej minuty meczu, było to jedyne trafienie czarno-niebieskich. W przeciwieństwie do JKS-u, każdą okazję do rzutu wykorzystywały Miedziowe. Celnie trafiły Karolina Kochaniak-Sala i Emilia Galińska (1:4). Impuls do lepszej gry dała zmiana w jarosławskiej bramce. Tuż po wejściu na parkiet, Polina Kukharchyk zanotowała trzy udane interwencje. Celnie trafiła także Aleksandra Zimny.

Dla żadnej z ekip nie był to łatwy fragment spotkania, a świadczy o tym chociażby fakt, że w 22. minucie padło łącznie tylko 11 bramek (4:7). Nieprzerwanie błyszczały bramkarki – Monika Maliczkiewicz (Lubin) i Polina Kukharchyk (Jarosław). Wraz z końcem pierwszej połowy meczu, gra gospodyń wyglądała coraz lepiej. Rzut kontaktowy na 7:8 celnie wykonała obrotowa ekipy gospodyń Sylwia Matuszczyk. Tuż po niej trafiła świetnie dysponowana Karolina Kochaniak-Sala, co finalnie ustawiło wynik pierwszej części spotkania (7:9).

Podobnie jak przed trzydziestoma minutami, druga połowa meczu rozpoczęła się od kilku celnych rzutów przyjezdnych (Drabik, Grzyb, Matieli, Kochaniak-Sala). Przewaga mistrzyń Polski wzrosła do czterech bramek (9:13). Choć czarno-niebieskie nie pozostawały dłużne (39. minuta, Aleksandra Zimny), Miedziowe zanotowały imponującą serię rzutów. W 45. minucie, przy stanie 10:18, o przerwę poprosił Reidar Moistad. Po wznowieniu gry do bramki dwukrotnie trafiła jarosławska skrzydłowa Wiktoria Gliwińska. Nie zmieniło to jednak trudnej sytuacji gospodyń. Dziewięć, a momentami dziesięć bramek straty okazało się niemożliwe do odrobienia.

Mecz 2. serii zakończył się wynikiem 17:26 na korzyść MKS-u Zagłębia Lubin. MVP spotkania, wg głosujących w aplikacji PGNiG Superligi Kobiet została Polina Kukharchyk. Wyróżniono także Karolinę Kochaniak-Salę.

Jarosław: Kukharchyk, Kordowiecka – Trawczyńska 3, Nestsiaruk 2, Zimny 2, Matuszczyk 3, Gadzina 1, Smolinh 1, Strózik, Dorsz, Volovnyk, Gliwińska 3, Mokrzka 2, Kozimur.

Trener: Reidar Moistad

Lubin: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Galińska 6, Kochaniak-Sala 7, Sustkova, Bujnochova 1, Matieli 1, Górna 1, Łabuda 3, Michalak 1, Grzyb 5, Drabik 1, Milojević, Pankowska.

Trener: Bożena Karkut