Pierwszym rzutem w meczu popisała się Martyna Żukowska, która wykorzystała sytuację po udanej obronie Karoliny Szczurek. Liderki tabeli szybko odrobiły stratę, a za sprawą rzutu Adrianny Górnej wyszły na prowadzenie (1:2). Błędy własne czarno-niebieskich pozwoliły przyjezdnym na szybkie zbudowanie jeszcze większej przewagi (1:4). Reidar Moistad poprosił o czas, a po wznowieniu gry, Miedziowe znów punktowały (1:7). Dopiero w 13. minucie drugą bramkę dla zespołu gospodyń zdobyła Sylwia Matuszczyk.

Kolejne minuty meczu nie przynosiły poprawy gry jarosławianek. Seria niecelnych rzutów, błędy w podaniach i przede wszystkim nieprzerwanie dobra gra w defensywie zawodniczek z Lubina nie pozwalały na zmniejszenie dystansu punktowego. Ostatecznie, w ciągu trzydziestu minut, czarno-niebieskim udało się zdobyć tylko siedem bramek, natomiast miedziowym czternaście.

Drugą połowę od punktowej akcji rozpoczęły gospodynie (8:14). W 38. minucie prowadzenie przyjezdnych stopniało do czterech punktów (12:16).

Lepsza dyspozycja jarosławianek okazała się tylko chwilowa. Miedziowe w siedem minut zwiększyły przewagę do ośmiu bramek (13:21), czym wstrzymały grę gospodyń. Dopiero w 50. minucie celny rzut na bramkę oddała Zuzanna Mikosz (14:26).

Ostatecznie, w spotkaniu 20. serii czarno-niebieskie punktowały siedemnaście razy, a Miedziowe aż o dwanaście razy więcej.

Najlepszą zawodniczką meczu została Patricia Matieli. W ekipie z Jarosławia wyróżniono Małgorzatę Ciąćkę.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 17:29 MKS Zagłębie Lubin (7:14)

Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 3, Mikosz 2, Pietras 2, Zimny 1, Żukowska 4, Strózik 1, Kozimur 1, Parandii 3, Guziewicz, Donets, Nestsiaruk.

Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 2, Grzyb 6, Górna 1, Drabik 4, Zawistowska 3, Kochaniak 3, Matieli 1, Noga 1, Belmas 3, Świerżewska 4, Milojević 1, Hartman, Kurdzielewicz, Galińska.