Pierwsza bramka w meczu trafiła na konto Lublina, a zdobywczynią gola była Joanna Szarawaga. W 3. minucie Lublinianki mogły powiększyć przewagę, ale w bramce jarosławskiej drużyny świetnie spisała się Karolina Szczurek. Kolejne dwie akcje, wykończone efektowymi rzutami Julia Pietras i Sylwii Matuszczyk, dały gospodyniom spotkania prowadzenie (2:1). Rzut karny wykonywany przez Joannę Szarawagę doprowadzil do remisu (2:2). W 10. minucie gol Katarzyny Kozimur dał drużynie gospodyń prowadzenie (3:2). Rzut Natalii Nosek wyrównał stan meczu, a Patrycja Królikowska atakiem ze skrzydła dała prowadzenie swojej drużynie. Stratę odrobiłą Martyna Żukowska. Przy stanie 5:6, w 20. minucie, trener czarno-niebieskich Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry, ekipa z Lublina dopisała na swoje konto jeszcze jeden punkt. Natychmiastowa odpowiedź Zuzanny Mikosz zniwelowała przewagę. Na pięć minut przed końcem pierwszej części drużyna przyjezdnych znów uzyskała dwupunktowe prowadzenie (7:9). Po ataku Patrycji Królikowskiej Lublinianki odskoczyły na trzy punkty. Po czasie dla podopiecznych Kima Rasmussena pierwszym golem na listę strzelczyń
w meczu wpisała się Valentina Nestsiaruk. Była to ostatnia bramka w tej połowie (8:10).

Gola kontaktowego, pierwszego w drugiej części meczu, zdobyła skrzydłowa czarno-niebieskich – Julia Pietras. Kolejna akcja należała już do Joanny Szarawagi. Trafienie Sylwii Matuszczyk znów zbliżyło miejscowe do ekipy z Lublina. W tym fragmencie meczu gra toczyła się niemal punkt za punkt. Świetnymi akcjami  popisywały się zawodniczki obydwu zespołów – Martyna Żukowska (Jarosław) i Marta Gęga (Lublin). W 38. minucie spotkania, za sprawą rzutu ze skrzydła Olesii Donets, tablica wyników pokazywała remis (13:13). Kilkadziesiąt sekund później, trener Kim Rasmussen znów przywołał do siebie swoje podopieczne (14:14). Dwie dobre akcje Marty Gęgi i Joanny Szarawagi pomogły przyjezdnym w odbudowaniu przewagi (14:16). Kwadrans przed zakończeniem meczu, dobre interwencje bramkarki Weroniki Gawlik (Lublin) oraz dwa gole Marty Gęgi pozwoliły ekipie
z Lublina na zbudowanie trzypunktowego prowadzenia. W 54. minucie jarosławiankom prawie udało się odrobić straty i traciły już tylko jedną bramkę. Ostatnie minuty meczu należały już do ekipy Mistrzyń Polski. Celne rzuty karne pozwoliły wygrać spotkanie, a Dagmara Nocuń równo z końcowym gwizdkiem zdobyłą 24. bramkę czym przypieczętowała zwycięstwo (20:24).

Najlepszą zawodniczką meczu 8. serii PGNiG Superligi Kobiet została Valentina Nestsiaruk (Jarosław). Po stronie MKS Perły Lublin wyróżniono Joannę Szarawagę.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 20:24 MKS Perła Lublin

Jarosław: Szczurek, Ciąćka, Donets 1, Matuszczyk 3, Mikosz 1, Nestsiaruk 3, Pietras 4, Żukowska 6, Kozimur 2, Guziewicz, Zimny, Strózik, Szymborska, Parandii.

Lublin: Razum, Wdowiak, Gawlik, Malović 2, Szarawaga 4, Gęga 7, Królikowska 5, Nocuń 1, Nosek 4, Rosiak 1, Olek, Balsam, Więckowska, Tatar, Anastacio, Gadzina.