Wynik spotkania otworzyła Silvie Polaskova, ale już po chwili wyrównała Paulina Masna. Raz jeszcze prowadzenie dała Piotrcovii Magdalena Drażyk, ale Masna drugi raz z rzędu wyrównała. Kolejne minuty należały już do przyjezdnych. MKS Funfloor Lublin powiększał przewagę, która w 13. minucie wynosiła już sześć bramek (10:4). Piotrcovia próbowała odrabiać straty, ale momentami była wręcz bezradna. Zespół Piotra Dropka zakończył pierwszą część gry z wynikiem 21:14.

Przez dziesięć minut drugiej połowy nadal stroną dominującą były przyjezdne. W 43. minucie, po rzucie Patrycji Nogi MKS FunFloor wygrywał już 32:21. I wtedy coś w lubelskim zespole się zacięło. Chciał dokończyć mecz jak najmniejszym nakładem sił, ale niewiele brakowało, aby obróciło się to przeciwko przyjezdnym. Ambitnie walcząca Piotrcovia w 58. minucie przegrywała już tylko 32:35 i miała piłkę. Nie rzuciła jednak bramki, a chwilę później najlepsza zawodniczka meczu Magda Więckowska pokonała Oliwię Suligę i zapewniła trzy punkty swojej drużynie.

Inne były przedmeczowe założenia, a inna zupełnie ich realizacja. Nie da się wygrać meczu, w którym gramy tak słabą pierwszą połowę. Pod koniec podgoniłyśmy nieco wynik, który nie wygląda tak źle. Ale mimo wszystko uważam, że zagrałyśmy słabe zawody – oceniła spotkanie Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę i dziesięć minut drugiej. Później chcieliśmy dowieźć ten korzystny wynik i Piotrcovia odrobiła większość strat. Przed nami jeszcze dwa bardzo ważne mecze. Chcemy jako pierwszy zespół w tym sezonie odebrać punkty Zagłębiu. Gramy u siebie i gorąco w to wierzę – powiedział po wygranej Piotr Dropek, szkoleniowiec MKS FunFloor.

Piotrcovia – MKS FunFloor Lublin 33:37 (14:21)

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 4, Radushko 1, Oreszczuk 5/2, Polaskova 3, Królikowska 3, Grobelna 1, Sobecka, Szczepanek 2, Trbović 2, Świerczek 2, Waga 6, Jureńczyk 2, Schneider 2.