Roman Mont: Przerwę związaną z mistrzostwami Europy wykorzystaliśmy na to, aby stać się lepszą drużyną niż dotychczas. Skupiliśmy się na analizie naszej gry w poprzednich spotkaniach i poprawie tego co do tej pory nie funkcjonowało tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Patrzyliśmy też na nasze mocne strony, które przynosiły pozytywny efekt szczególnie w zwycięskich meczach. Wprowadzimy pewnie korekty w ustawieniach zarówno w obronie jak i w ataku. Ma to funkcjonować dużo lepiej i przynosić więcej korzyści. W pierwszej części sezonu mieliśmy dość duże problemy kadrowe, co przekładało się na utrzymanie wysokiego poziomu sportowego przez pełne 60 minut. Jak prześledzimy mecze to udawało nam się to raz przez 50 min, innym razem 45 min, z Galiczanką niestety tylko 20 min. Przerwa pozwoliła nam to podnieść na wyższy poziom. Myślę, że teraz jesteśmy przygotowani do równej gry przez pełne 60 min zarówno fizycznie jak i mentalnie. Dzisiaj cieszę się, że mogę przeprowadzić pełny trening, w składzie który pozwala poćwiczyć zagrania 7 na 7. Możemy trenować wprowadzenie ataku szybkiego, pośredniego, bezpośredniego, dużo łatwiej prowadzi się trening, kiedy tych zawodniczek jest dużo więcej. Niewątpliwym wzmocnieniem jest powrót do pełnej dyspozycji Nikoli Szczepanik co pokazał mecz sparingowy z MKS Piotrcovią, gdzie pokazała się naprawdę z bardzo dobrej strony.

Drużyna z Koszalina ma już za sobą jedno spotkanie. W ubiegłą niedzielę uległa w zaległym spotkaniu Serii 4 aktualnym wicemistrzyniom Polski MKS FunFloor Lublin. Po pełnych sześciu seriach koszalinianki znajdują się tuż za Startem Elbląg tracąc do naszej drużyny zaledwie 3 punkty. Nikogo nie trzeba przekonywać, że mecz z Koszalinem będzie miał nie tylko wymiar emocjonalny związany z tym, że grają jedyne drużyny z północy Polski występujące w Superlidze ale również wymiar punktowy będzie niezwykle istotny. Potencjalne zwycięstwo drużyny Romana Monta pozwoli na zachowanie kontaktu z Galiczanką Lwów i KPR Gminy Kobierzyce. Jednak patrząc na kolejne dwa mecze z drużynami ze ścisłej czołówki z Lublinem i Lubinem, w których o punkty będzie niezwykle ciężko, potencjalne zwycięstwo z Koszalinem będzie niezwykle ważne w kontekście końcowej walki o czołową szóstkę. Przypomnijmy tylko, że w ubiegłym sezonie w Superlidze rozegraliśmy 4 mecze z drużyną z Koszalina. Obie drużyny podzieliły się punktami po równo odnosząc po dwa zwycięstwa. Wszystkie mecze były niezwykle zacięte i trzymały w napięciu do ostatnich minut.

Roman Mont: W przerwie rozegraliśmy dwa sparingi z Arką Gdynia i jeden z MKS Piotrcovią. W tym pierwszym sparingu z Gdynią, nieznacznie wygranym, dziewczyny miały trochę ciężkie nogi, dlatego ta gra nie szła tak jakbyśmy tego chcieli. W kolejnych spotkaniach w Gdyni ponownie z Arką i w Brodnicy z MKS Piotrcovią już było dużo lepiej. Mogliśmy poćwiczyć nowe ustawienia, nowe założenia, które przynosiły efekty zarówno w obronie jak i w ataku. Natomiast to co zawsze podkreślam, nie należy przykładać wagi do wyników sparingów, one nie mają znaczenia. Dopiero mecze ligowe zweryfikują przygotowania drużyn do kolejnej części sezonu.

Przed nami mecz z Koszalinem, na boisko wyjdziemy po zwycięstwo, gdybym myślał inaczej w ogólnie nie byłoby konieczności przystępowania do meczu. Chcę zapewnić, że jesteśmy do tego spotkania przygotowani pod każdym względem. Wszystko oczywiście zweryfikuje boisko, ale wierzę w nasz zespół i myślę, że jesteśmy w stanie tak zagrać mecz, aby 3 punkty zostały w Elblągu. Zapewniam kibiców, że będziemy walczyć o każdą piłkę do ostatniego gwizdka w meczu.

Zapraszamy Was do kibicowanie naszej drużynie na żywo. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 więc wszyscy kibice piłki nożnej na pewno zdążą na hit Hiszpania-Niemcy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

Przed meczem w sprzedaży będą dostępne kalendarze z naszą drużyną na rok 2023. Zachęcamy do zakupu. Cena jednego egzemplarza to 60 zł.

Zapraszamy do kibicowania na halę MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu.

EKS Sart Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin 27.11.2022 r. (niedziela) godz.16:00.

Transmisję ze spotkania na żywo poprowadzi platforma EMOCJE.TV.

Bilety na mecz dostępne są na platformie ABilet.pl oraz w kasach na hali na godzinę przed meczem.