KPR Gminy Kobierzyce ma za sobą udany debiut w europejskich pucharach – kobierzyczanki pokonały w pierwszym meczu 2. rundy EHF European Cup kosowski zespół KHF Ferizaj 47-21 i przed niedzielnym rewanżem mają 26 bramek zaliczki.

Pierwszą, historyczną bramkę dla Kobierek zdobyła Natalia Janas. Błyskawicznie dobrą akcją odpowiedziały przyjezdne, ale z rzut karny wykonywany przez Albulenę Kelmendi obroniła Beata Kowalczyk. Kobierzyczanki od pierwszych minut dominowały na parkiecie (3-0 w 5’). Rywalki przełamały strzelecką niemoc dopiero w 6’. Dochodziły, co prawda, do sytuacji rzutowych, ale w bramce bezbłędna była Beata Kowalczyk.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej prezentowały twarde warunki w obronie, co pozwalało na wyprowadzanie szybkich kontrataków, które kończyły skrzydłowe. Szczególnie skuteczne były Patrycja Kozioł i Mariola Wiertelak (9-1 w 13’). Od stanu 9-2 Kobierki zdobyły osiem bramek z rzędu i w zasadzie tylko powiększały swoją przewagę (17-2). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 23-5.

Po zmianie stron rywalki radziły sobie dużo lepiej 33-11 w 40’). Szczególne problemy sprawiał kobierzyczankom duet Ivana Bojović – Albulena Kelmendi, który po zmianie stron zapisał się w meczowym protokole łącznie dziewięć razy. Kobierzyczanki na kwadrans przed końcem spotkania miały jednak ponad dwadzieścia trafień przewagi (37-15 w 45’). Ostatecznie KPR Gminy Kobierzyce wygrał 47-21 i przed meczem rewanżowym ma sporą zaliczkę bramkową.

Drugie spotkanie zaplanowano na niedzielę, 9 października, na godz. 17.

KPR Gminy Kobierzyce – KHF Ferizaj 47-21 (23-5)