KPR Gminy Kobierzyce bez większych problemów wygrał czwarte spotkanie w sezonie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały we własnej hali EKS Start Elbląg 45-26 i przed reprezentacyjną przerwą zajmują w tabeli czwarte miejsce.

Wynik spotkania otworzyła najskuteczniejsza zawodniczka KPR-u w ostatnim meczu, Mariola Wiertelak (1-0 w 2’). Przyjezdne odpowiedziały błyskawicznym trafieniem Pauliny Stapurewicz, która w pierwszych minutach meczu wykańczała budowane przez zespół akcje (2-2 w 5’). Kobierki lepiej radziły sobie w obronie, skutkiem czego udało im się wypracować pierwsze prowadzenie. Najwięcej problemów elblążanki miały z zatrzymaniem Aleksandry Tomczyk (7-3 w 11’) i Zoricy Despodovskiej (9-5 w 13’). Z drugiej strony dobrze dogrywane piłki na koło na bramki zamieniała Nikola Głębocka.

Drużyna prowadzona przez Romana Monta zdołała odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie. Z bardzo dobrej strony w tej części spotkania pokazała się Weronika Weber. Po trzecim z rzędu trafieniu skrzydłowej było już 13-10 (20’), a chwilę później jej zespół zdobył bramkę kontaktową (13-12 w 24’). Końcówka należała jednak do gospodyń – duet Janas-Wiertelak odskoczył dał Kobierkom prowadzenie 20-16 do przerwy.

Po zmianie stron kobierzyczanki błyskawicznie dorzuciły trzy trafienia, wychodząc na najwyższe w meczu, siedmiobramkowe prowadzenie. Kiedy piłkę w siatce umieściła Zorica Despodovska było już 23-17 (33’). Rywalki, mimo dochodzenia do sytuacji rzutowych, nie mogły znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną Beatę Kowalczyk. Doświadczona bramkarka KPR-u przez blisko dziesięć minut nie wpuściła żadnej piłki. Wówczas gospodynie zanotowały serię sześci trafień (z 25-19 na 31-19) w 46’).

Elblążanki walczyły ambitnie, ale nie były w stanie odmienić losów spotkania i zdobyć punktów w Kobierzycach (34-22 w 50’). Każdy błąd w ataku rywalki zamieniały na kontratak, który bezbłędnie kończyła Mariola Wiertelak (40-25 w 54’). Systematycznie budowana przewaga zamieniła się na zwycięstwo KPR-u 45-26.

Komplet punktów daje Kobierkom czwarte miejsce w tabeli, Elbląg jest szósty.

MVP całego spotkania wybrano Aleksandrę Olek, a najlepszą zawodniczką drużyny gości została Aleksandra Hypka.

W rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet nastąpi teraz przerwa związana z udziałem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy. Zespoły wrócą do gry pod koniec listopada – KPR Gminy Kobierzyce zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb., a EKS Start Elbląg podejmie we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin.

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 45-26 (20-16)