Gospodynie zaliczyły doskonałe otwarcie. Już na początku drugiej minuty prowadziły 2:0 po bramkach autorstwa Vitorii Macedo i Marioli Wiertelak. Gola kontaktowego zdobyła niedługo później Kinga Achruk. Do szóstej minuty doświadczona piłkarka miała na swoim koncie już trzy trafienia, a lublinianki prowadziły 4:3. Długo jednak nie cieszyły się z korzystnego wyniku, bo szybko stan wyrównała Wiertelak. Dzięki kolejnym trafieniom skrzydłowej KPR-u po kwadransie gry miejscowe prowadziły 6:5.

Zespół z Kobierzyc postawił lubliniankom trudne warunki. Tuż po rozpoczęciu 19. minuty gospodynie ponownie odskoczyły na dystans dwóch trafień. Dzięki dwóm bramkom Marty Gęgi jednak MKS zdołał znów wyrównać. W 24. minucie z kolei celnym rzutem popisała się Jacqueline Anastacio i 22-krotne mistrzynie Polski wygrywały 10:9.

Od 25. do 27. minuty spotkania trzy kolejne bramki zdobyły gospodynie i ponownie prowadziły dwoma bramkami. Szczypiornistki z Lublina znów musiały odrabiać straty i znów im się to udało. Szczególnie skuteczna w tym fragmencie spotkania była Anastacio. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:13 dla MKS-u. Do przerwy brazylijska rozgrywająca lubelskiej drużyny miała na swoim koncie cztery gole. Tyle samo trafień zaliczyła Mariola Wiertelak z kobierzyckiego KPR-u Gminy.

Brazylijka szybko przegoniła skrzydłową gospodyń. To ona jako pierwsza po zmianie stron umieściła piłkę w siatce. W 33. minucie z kolei po raz pierwszy w tym spotkaniu na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Portasińska i lublinianki prowadziły 17:13. Ten stan utrzymał się do 36. minuty. Wówczas Romana Roszak podała na skrzydło do niepilnowanej Julii Pietras, a ta powiększyła dystans do pięciu goli.

Gospodynie na pierwszą bramkę w drugiej połowie czekały prawie sześć minut. Weronikę Gawlik pokonała Macedo, a chwilę później Natalia Janas. Dwa gole „Kobierek” nie rozwiązały worka z bramkami miejscowych. Kolejne celne rzuty zaliczyły Kinga Achruk i Oktawia Płomińska, dzięki czemu piłkarki gości odbudowały pięciobramkową przewagę.

W 43. minucie Weronika Gawlik obroniła rzut karny w wykonaniu Vitorii Macedo. Reprezentacyjnej bramkarki zabrakło między słupkami minutę później, gdy rzutem przez całe boisko piłkę w siatce umieściła Zuzanna Ważna. Następnie gole dla miejscowych zdobyły Vitoria Macedo i Natalia Janas. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry gospodynie przegrywały 20:22. Niedługo później Małgorzata Buklarewicz zdobyła bramkę kontaktową.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej doprowadziły do remisu w 53. minucie. Z linii siedmiu metrów Paulinę Wdowiak pokonała Małgorzata Buklarewicz. 120 sekund później wyszły na prowadzenie za sprawą tej samej zawodniczki. 32-letnia szczypiornistka w 58. minucie rzuciła kolejne dwie bramki i MKS przegrywał 25:28. Lublinianki na kilka sekund przed końcem meczu zdołały złapać kontakt dzięki trafieniom Roszak i Achruk. Wynik spotkania jednak na 29:27 dla miejscowych ustaliła Aleksandra Tomczyk.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS FunFloor Perła Lublin 29:27 (13:15)

KPR: Kowalczyk, Zima – Macedo 5, Wiertelak 5, Buklarewicz 5, Tomczyk 4, Janas 4, Ważna 3,  Kozioł 2, Shupyk 1 . Kary: 8 min. Trener: Edyta Majdzińska

MKS: Gawlik, Wdowiak, Razum – Anastacio 6, Achruk 6, Gęga 3,  Płomińska 3, Szynkaruk 2, Roszak 2, Tatar 2, Portasińska 2, Pietras 1. Kary: 6 min.. Trener: Monika Marzec

Sędziowali: Jakub Gnyszka, Mateusz Stonoga