W pierwszym meczu Młyny Stoisław uległy rywalkom 28:31. Do przerwy było 18:15 dla zespołu z Gniezna. W drugim spotkaniu triumfowały koszalinianki. Pokonały rywalki 26:24. Zespoły schodziły do szatni po wyrównanej pierwszej połowie. Po trzydziestu minutach gry mocno przebudowana przed zbliżającym się sezonem ekipa „Biało-zielonych” prowadziła 12:11.

W zespole wszystko zostało „wywrócone do góry nogami”. Od początku staram się przekazać zawodniczkom moją wizję gry. Celem tych spotkań, oprócz nadrzędnego, jakim jest zwycięstwo, było by dziewczyny jak najszybciej załapały tę wizję, to jak trenować i rozumieć piłkę ręczną. Do tej pory przekazywałem sporo informacji i wykonaliśmy ogrom pracy analitycznej, a dziś był pierwszy test na boisku, który oceniam pozytywnie. W pierwszym, przegranym, spotkaniu było widać dużo nerwowości w naszych poczynaniach i nie do końca wychodziło nam to, co sobie założyliśmy, ale było to cenne granie. W drugim meczu było widać, że głowy „ochłonęły” i wyglądało to już lepiej. Poza tym, wyniki nie są teraz najważniejsze, a to, że chcemy skupiać się na defensywie i z niej biegać. W tej kolejnej rywalizacji straciliśmy już mniej bramek i był ten akcent na defensywę. Widać było poprawę względem pierwszego spotkania. Pracujemy jeszcze nad skutecznością i komunikacją między zawodniczkami, ale to z pewnością przyjdzie z czasem. Ten dwumecz to była dla nas cenna lekcja i chcemy z niej dużo wyciągnąć – mówił Jarosław Knopik, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Ze względów zdrowotnych na boisku zbrakło Katarzyny Zimny i Emilii Kowalik. Obie zawodniczki powinny wrócić do treningów w ciągu tygodnia.

Skład i bramki Młynów Stoisław Koszalin w obu spotkaniach: Aleksandra Nowicka, Natalia Filończuk – Anna Mączka 5 i 2, Karina Bayrak 4 i 1, Kristina Kubisova 3 i 5, Aleksandra Zaleśny 3 i 2, Magdalena Reichel 2 i 1, Gabriela Urbaniak 2 i 0, Hanna Rycharska 2 i 4, Żaneta Lipok 2 i 3, Gabriela Haric 2 i 2, Adriana Kurdzielewicz 2 i 2, Barbara Choromańska 1 i 4, Patrycja Jura.

W sobotę, 13 sierpnia zespoły spotkają się ponownie. Tym razem w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie rozegrają kolejny dwumecz. Jedno z tych spotkań, o godzinie 17:00 będzie otwarte dla mediów i kibiców. Wstęp na sparing bezpłatny.