Wynik otworzyła Oktawia Płomińska w trzeciej minucie. Chwilę później dwukrotnie bramkarkę gości usiłowała pokonać Romana Roszak. Nie udało się. Za drugim razem została jednak sfaulowana i skutecznie wykonała rzut karny. Nie minęła nawet minuta, a ponownie na listę strzelczyń wpisała się popularna „Okti” i lublinianki prowadziły 3:0.
Dobry początek nie przerodził się w pogrom. Pod koniec szóstej minuty tablica wyników wskazywała remis 4:4. Ten stan jednak nie utrzymał się długo. Płomińska skutecznie wykańczała kolejne kontry i w 12. minucie biało-zielone prowadziły 8:5. Aż pięć goli padło z rzutów autorstwa skrzydłowej 22-krotnych mistrzyń Polski.

W 19. minucie przyjezdne były bliskie złapania kontaktu. Przy stanie 11:9 dla MKS-u, w słupek trafiła Lucija Jandrasic. Chwilę później po przeciwnej stronie boiska piłkę w siatce umieściła Andrijana Tatar i gospodynie znów prowadziły trzema bramkami. Biało-zielone nie mogły być jednak w pełni zadowolone ze swojej postawy. Gdy Chorwatki znów zbliżyły się do miejscowych na dwa gole, Monika Marzec poprosiła o czas.

Po wznowieniu gry mecz nie odmienił swojego oblicza. Dobrze między słupkami Bjelovaru spisywała się Karmela Pokopac. Raz po raz jednak skutecznymi rzutami popisywała się Andrijana Tatar. Lubelska obrotowa rodem z Czarnogóry przejmowała każdą piłkę wybitą przez bramkarkę gości i z zimną krwią umieszczała ją w siatce. Pierwszą połowę zakończyła z sześcioma golami na koncie. Do przerwy gospodynie prowadziły 16:12.

Po zmianie stron Chorwatki nie spuszczały z tonu. W drugiej połowie to one trafiły do bramki jako pierwsze. Lublinianki odpowiedziały trafieniem Pauliny Masnej. Przyjezdne nie pozostawały dłużne. Dzięki celnym rzutom Katarzyny Portasińskiej dystans na poziomie trzech/czterech bramek pozostawał niezagrożony.

Dobra dyspozycja Mariny Razum w bramce i kolejne trafienia Romany Roszak sprawiły, że po kwadransie drugiej odsłony podopieczne Moniki Marzec prowadziły 23:17. Później ta przewaga już tylko rosła. Do siatki Bjelovaru trafiały Płomińska, Portasińska i Tatar. Popularna „Zumi” z kolei skutecznie zatrzymywała kolejne rzuty swoich rodaczek.

Do końca spotkania szczypiornistki gości zdołały pokonać chorwacką bramkarkę lubelskiego klubu jeszcze pięć razy. Biało-zielone, na czele z Romaną Roszak, były nieco bardziej skuteczne. Mocnymi rzutami z drugiej linii imponowała również Julia Zagrajek. Mecz zakończył się wynikiem 32:22 dla MKS-u. Najwięcej goli dla naszego zespołu zdobyła właśnie Roszak, która umieściła piłkę w siatce dziewięciokrotnie. Tylko jednego gola mniej na swoje konto zapisała Andrijana Tatar.

ZRK Bjelovar – MKS Perła Lublin 22:32 (12:16)

ZRK: Pokopac – Pavlovic 7, Pifar 5, Vojnovic 3, Jandrasic 3, Gavric 3, Niksic 1. Kary: 12 min. Trener: Mihovil Matekovic

MKS: Gawlik, Wdowiak, Razum –  Roszak 9, Tatar 8, Płomińska 6, Portasińska 3, Więckowska 2, Achruk 1, Masna 1, Zagrajek 2. Kary: 10 min. Trener: Monika Marzec

Sędziowali: Svetoslav Yovchev, Zvezdelin Yonchev (Bułgaria)

Delegat EHF: Levan Gelashvili (Gruzja)