Na inaugurację zespół Krzysztofa Przybylskiego przegrał w Lubinie z Zagłębiem. Wynik tamtego pojedynku nie odzwierciedla jednak przebiegu spotkania, które przez większą część pierwszej połowy było mocno wyrównane.

MKS PR Urbis Gniezno to ligowy beniaminek i tym samym pojedynek z drużyną reprezentującą pierwszą stolicę Polski będzie dla Piotrcovii historyczną konfrontacją o ligowe punkty. – Na pewno nie możemy zlekceważyć rywala, bo może się to dla nas źle skończyć. Zagramy od pierwszej do ostatniej minuty na maksymalnej koncentracji. Zapraszamy kibiców do Hali Relax – liczymy w tym sezonie na ich mocne wsparcie. Odwdzięczymy się dobrą grą – powiedział trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

Mamy dobry zespół. Dziewczyny, które do nas przyszły prezentują wysoką klasę i bardzo dobrze wkomponowały się w zespół. Będziemy walczyć w każdym spotkaniu o trzy punkty – dodaje rozgrywająca Piotrcovii Magdalena Drażyk.

Początek sobotniego pojedynku w Hali Relax o 18:00. Mecz będzie transmitowany przez emocje.tv.