Po serii obron, rzutów wolnych i odrobiny chaosu w pierwszych minutach, inaugurującą bramkę w meczu zdobyła Wiktoria Macedo (Piotrcovia). Natychmiastowo odpowiedziała Katarzyna Kozimur (Jarosław). Gospodynie szybko zbudowały przewagę. Wykorzystały błędy przyjezdnych i po pięciu minutach meczu prowadziły już 4:1. Rzut Julii Pietras w 8. minucie chwilowo zniwelował dystans. (4:2).

Jarosławianki zaczęły grać skuteczniej i w 14. minucie, po rzucie karnym wykonywanym przez Valentinę Nestsiaruk, doprowadziły do remisu (5:5). W 18. minucie, trener Piotrcovii, przy prowadzeniu przyjezdnych (6:7), poprosił o czas. Po wznowieniu gry, Magdalena Więckowska wyrównała wynik.

Po kilku nieudanych, nerwowych akcjach, Magdalena Drażyk zdobyła dla swojego zespołu ósmą bramkę (8:7). Natychmiastowo zareagował szkoleniowiec Czarno-niebieskich – Reidar Moistad. Obrona rzutu karnego Aleksandry Zimny przez Darię Opelt rozpoczęła słabszy moment zespołu z Jarosławia. Piotrkowianki wyszły najpierw na trzypunktowe prowadzenie (10:7), a w ostatnich minutach pierwszej połowy były lepsze nawet o pięć rzutów. Jarosławiankom, dzięki dobrze zagranej końcówce, udało się nieco zniwelować przewagę. Zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 14:11.

Druga połowa rozpoczęła się od nieporozumienia w ekipie przyjezdnych, które wykorzystała Aleksandra Oreszczuk (15:11).  Kolejne akcje były równie nerwowe zarówno z jednej, jak i drugiej strony, ale Piotrkowianki nie pozwalały na wiele. Ponadto, dobrze wykorzystały słabszy okres w ofensywie zespołu z Jarosławia i nie tracąc swoich okazji, zbudowały czteropunktowe prowadzenie (22:18).

W 50. minucie meczu, Czarno-niebieskie traciły do gospodyń tylko dwie bramki. Podrażnione zawodniczki Piotrcovii zdołały w pięć minut zbudować najwyższą jak do tej pory przewagę (28:22).

Do ostatniego gwizdka sześciopunktowy dystans został utrzymany (31:25).

MVP meczu została Karolina Sarnecka. Wyróżniono także Valentinę Nestsiaruk.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Eurobud Grupa JKS Jarosław 31:25 (14:11)

Piotrków: Sarnecka 1, Opelt – Płomińska 2, Zaleśny 3, Drażyk 5, Klonowska 2, Oreszczuk 1, Roszak, Więckowska 3, Szynkaruk 5, Charzyńska, Trawczyńska, Abramowicz 1, Sobecka 4, Macedo 4

Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz, Donets, Matuszczyk 4, Mikosz, Nestsiaruk 6, Pietras 4, Zimny 4, Żukowska, Strózik 3, Kozimur 4, Parandii