Galiczanka to obecnie szósta siła PGNiG Superligi kobiet. Ukraiński zespół ma wciąż jednak szanse na awans w tabeli – do piątego EUORBUDU JKS-u Jarosław traci sześć oczek. W minionej serii lwowianki uległy MKS-owi FunFloor Lublin 22-31.

Liderką drużyny jest Diana Dmytryshyn, nominowana w kategorii MVP sezonu w plebiscycie Gladiatory 2023. Pozostaje też liderką klasyfikacji strzelczyń, a skuteczne w ofensywie są również Mariana Markevych oraz Maryna Konovalova.

Kobierki wciąż pozostają w grze o srebrny medal, ale dystans dzielący je od lublinianek wynosi już pięć punktów. W związku z tym nie mają już miejsca na błędy i jeśli chcą myśleć o wicemistrzostwie kraju muszą wygrać wszystkie pozostałe spotkania.

W ubiegły weekend podopieczne Edyty Majdzińskiej przegrały w dolnośląskich derbach 21-32 z MKS-em Zagłębiem Lubin, czyli starym-nowym mistrzem Polski.

Spotkanie zaplanowane zostało na sobotę, 6 maja. Początek transmisji w TVP Sport o godz. 13:10.