Przez pierwszy kwadrans na parkiecie dominowały szczypiornistki Startu (16. min – 9:5). Do przerwy koszaliniankom udało się jednak nieco zmniejszyć różnicę. Zawodniczki schodziły do szatni przy rezultacie 13:11.

Po zmianie stron boiska „Biało-zielone” zanotowały serię czterech trafień, dzięki czemu już w 35. minucie prowadziły 15:14. Gospodynie potrafiły jednak z nawiązką odrobić straty (38. min 17:16). Zespoły toczyły wyrównaną walkę, ale oba miały przez dłuższą chwilę problemy ze skutecznością. Niepowodzenia koszalinianek i elblążanek zbiegły się w czasie, dlatego nie było mowy o dominacji którejś z drużyn. Na tablicy stale widniał remis albo jednobramkowe prowadzenie Młynów Stoisław lub miejscowego Startu. Dopiero w 56. minucie przyjezdnym udało się wypracować nieco większą przewagę (27:24), co było kluczowe, bo rywalkom nie wystarczyło już czasu i zabrakło nieco skuteczności, by całkowicie odrobić straty.

– Ostatnie dni były dla nas trudne, ale dziś wszystko obróciło się na naszą korzyść i na twarzach dziewczyn pojawiła się radość. Mieliśmy co prawda problemy na początku, gdy próbowaliśmy grać z dwiema obrotowymi i trochę się gubiliśmy. Przegrywaliśmy już różnicą czterech bramek, ale spróbowaliśmy na nowo ustawić obronę i to poskutkowało. Znaleźliśmy metodę na Start, dzięki czemu mamy zwycięstwo. Zawodniczkom należą się słowa uznania, bo prawie cały czas graliśmy jedną siódemką, ale one dają z siebie wszystko zostawiając serce na boisku – mówił po spotkaniu Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Izabela Prudzienica – Gabriela Urbaniak , Żaneta Lipok 11, Aleksandra Zaleśny 3, Karolina Mokrzka 2, Martyna Żukowska 3, Hanna Rycharska 6, Adriana Kurdzielewicz , Martyna Borysławska 2, Daria Somionka .

Skład i bramki EKS Start Elbląg: Wioletta Pająk, Aleksandra Hypka – Barbara Choromańska 1, Iga Dworniczuk 1, Paulina Peplińska, Nikola Owczarek 2, Joanna Wołoszyk 4, Wiktoria Kostuch 3, Katarzyna Cygan 7, Nikola Głębocka , Paulina Kopańska 1, Paulina Stapurewicz 7.