Eurobud JKS Jarosław, w meczu 1. serii PGNiG Superligi Kobiet, uległ aktualnym wicemistrzyniom Polski. Choć trzy punkty zostały w Lublinie, w grze jarosławianek można było dostrzec sporo pozytywów. Jeden z nich to osiem bramek Małgorzaty Trawczyńskiej.

Choć pierwszy rzut padł na korzyść Jarosławia (Nestsiaruk), przewagę już na początku wypracowały sobie gospodynie. Ze skrzydła trzykrotnie trafiła Joanna Andruszak, raz Julia Pietras (4:2). Po dziesięciu minutach tablica wyników wskazywała remis. Spora w tym zasługa Weroniki Kordowieckiej, która dwa razy obroniła rzut karny.

Jarosławianki nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną obrotową Joanne Andruszak. W niespełna piętnaście minut trafiła do bramki aż pięciokrotnie. Nie oznaczało to jednak przestoju w grze. Czarno-niebieskie wyszły na dwupunktowe prowadzenie, przede wszystkim dzięki debiutującej w barwach JKS-u Małgorzacie Trawczyńskiej. Choć gospodynie odrobiły straty jeszcze przez gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, o krok lepsze okazały się jednak jarosławianki (14:15).

Do 40. minuty zespoły walczyły punkt za punkt, jednak niewykorzystane szanse JKS-u zostały natychmiast zamienione na bramki lublinianek. Zaważyło to na dalszych losach spotkania. Przyjezdnym, choć walczyły o wyrównanie, nie udało się dogonić rozpędzonej, biało-zielonej ekipy, w której prym, oprócz Joanny Andruszak, wiodły Romana Roszak, Kinga Achruk.

Mecz zakończył się wynikiem 30:26 na korzyść MKS-y FunFloor Perły Lublin. MVP została Kinga Achruk. Po stronie Eurobudu JKS-u Jarosław wyróżniono najlepiej punktującą – Małgorzatę Trawczyńską.

– Ciężko być zadowolonym, gdy nie wywozimy stąd żadnych punktów. Każda z nas dawała z siebie wszystko, ale troszeczkę zabrakło, by wywieźć chociażby jeden punkt z Lublina – podsumowała Małgorzata Trawczyńka, rozgrywająca JKS-u.

MKS FunFloor Lublin – EUROBUD JKS Jarosław 30:26 (14:15)

Lublin: Wdowiak, Gawlik, Sarnecka – Andruszak 7, Pietras 4, M. Więckowska 2, Achruk 6, Noga 1, Roszak 6, Portasińska 2, Rebicova 2. Kary: 4 min.

Jarosław: Kordowiecka – Nestsiaruk 4, Trawczyńska 8, Smolinh 4, Gadzina 3, Zimny 4, Matuszczyk 2, Dorsz 1. Kary: 4 min.